FHSU News

Fort Hays State University announces fall 2016 graduates

02/13/17
HAYS, Kan. -- A total of 765 students completed associate, bachelor’s or graduate degrees at Fort Hays State University in the fall 2016 semester.

Degrees are listed with majors and, in parentheses, areas of concentration. The graduates include 186 graduate degrees (master’s and education specialists) and 579 undergraduate degrees.

FHSU does not release degree lists until transcripts have been verified as having met all requirements for graduation.

Graduates are arranged alphabetically by home county and city, state and city, and country and city.

ALLEN
Gas: Joshua Daniel Larney, a Bachelor of Science in psychology.
Iola: Mary Luanne Granere, a Bachelor of Science in Nursing.
Moran: Jacqueline Kay Gabbert, a Master of Science in instructional technology.

ANDERSON
Greeley: Joy Elizabeth Savage, a Bachelor of Arts in sociology.

BARBER
Kiowa:
Pamela Mishelle Malone, a Master of Science in Education (transition to teaching).
Medicine Lodge: Zach Mccain Larkin, a Bachelor of Arts in communication (public relations and advertising).

BARTON
Ellinwood:
Kristi Lynn Dewerff, a Bachelor of Science in elementary education.
Great Bend: Tory Marie Arnberger, a Bachelor of Science in business education (teacher licensure).
Hanna Marie Kircher, a Bachelor of Science in Nursing.
Jordan B. Klima, a Bachelor of Business Administration in finance (financial planning).
Miles Auston Orth, a Bachelor of Business Administration in finance (banking).
Lindsay Kay Peters, a Master of Science in counseling (clinical mental health).
Hoisington: Alan David Collier, a Bachelor of Science in health and human performance (K-12 teaching and coaching) and a Bachelor of Science in secondary education.
Brian Gerald Schauf, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Andrea B. Willesden, a Bachelor of Science in elementary education.
Pawnee Rock: Loretta Lynn Lauer, a Bachelor of Business Administration in management (human resource).

BOURBON
Fort Scott: Kelsey Demott, a Bachelor of Science in elementary education.

BROWN
Hiawatha:
Ariel Nicole Blanton, a Bachelor of Science in psychology.
Horton: Tiffany L. Burnett, a Bachelor of General Studies.
Powhattan: Kacey Jo Rieger, a Bachelor of Science in agriculture (animal science).

BUTLER
Andover:
Poppy Alexandria Brenn, a Bachelor of Business Administration in management.
Sarah Jo Phillips, a Master of Science in counseling (school).
Austin J. Powers, a Bachelor of Science in biology (cellular and molecular).
Augusta: Tiffany Renae Blank, a Bachelor of Science in Nursing.
Cody Ryan McHone, a Bachelor of Business Administration in management (human resource).
Adrienne Elise Walton, a Bachelor of Science in tourism and hospitality management.
El Dorado: Tiffany Lee Arnold, a Master of Science in special education (high incidence).
Rose Hill: Simone Lynnae Dockers, a Bachelor of Science in agricultural business.
Whitewater: Ashley Nicole Bain, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Shane Michael Wallace, an Associate of General Studies in (communication).

CHAUTAUQUA
Sedan:
Erin Michelle Warren, a Bachelor of Science in elementary education.

CHEYENNE
Bird City:
Adam Henery Orten, a Bachelor of Science in agricultural business.

CLARK
Ashland:
Kayla Michele Lay, a Bachelor of Science in tourism and hospitality management.
Minneola: Garrett Stefan, a Bachelor of Science in agricultural business.
Carolyn Sue Walker, a Master of Science in special education (high incidence).

CLAY
Clay Center:
Anntanette Blue Nelson, a Bachelor of Science in Nursing.
Alyssa Marie Schooley, a Master of Science in instructional technology.

CLOUD
Clyde: Kaylee Gail Mosher, a Bachelor of Science in elementary education.
Concordia: Paige Nichol Buer, a Bachelor of Science in biology (pre-medical and pre-dentistry).
Alison Burchfiel, a Bachelor of Science in Nursing.
Drew Kenneth Erkenbrack, a Bachelor of Science in elementary education.
Gena Colleen Kearn, a Master of Liberal Studies (art).
Amanda Louise Lawrence, a Bachelor of General Studies (education).
Amber Renee Lindberg, a Master of Liberal Studies (public administration).
Kaitlin K. Moore, a Master of Science in biology.
Amber Marie Squires, a Bachelor of Science in elementary education.
Haley Leeanne Tremblay, an Associate of General Studies in (general business).

COWLEY
Arkansas City:
Julie Ann Coldwell, a Bachelor of Science in psychology.
Brynn D. Nulik, a Bachelor of Science in psychology.
Rakiyah M. Taylor, a Bachelor of Business Administration in management (human resource).
Lacey D. Whetstone, a Bachelor of Science in elementary education.
Udall: Nicole Lynn Maurer, a Bachelor of Science in mathematics (teaching).
Winfield: Ky Aaron Biddle, a Bachelor of Science in agriculture (animal science).
Anna M. Legleiter, a Bachelor of General Studies (general business).
Makayla Diane Rhodes, a Bachelor of Science in early childhood unified education.

CRAWFORD
Pittsburg:
Ashley Casella, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.

DECATUR
Oberlin:
Tyler Joseph Bruggeman, a Bachelor of Business Administration in management.
Katie Louise Glading, a Bachelor of Music (education and performance) and a Bachelor of Science in secondary education.
Kady Dyan Howard, a Master of Science in Education (reading specialist).

DICKINSON
Abilene:
Skye Anne Roberts, a Bachelor of Science in elementary education.
Kara Jo Wilkins, a Master of Science in education administration.

DOUGLAS
Baldwin City:
Taylor Whitney Marrs, a Bachelor of Science in justice studies.
Eudora: Carrie Ann Meyers, a Bachelor of Science in business education (training and development).
Justin M. Peavey, a Master of Science in special education (high incidence).
Lawrence: Taylor Culley Buchanan, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Abby Hurd, a Bachelor of General Studies (education).
Kylee Lynn Loneker, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Meshell Dawn Rortina, a Bachelor of Science in business education (corporate communication).
Ross Marvin Schaffer, a Master of Science in special education (high incidence).
Cory Stoneberger, an Associate of General Studies in (general business).
Lecompton: Shelbie Ann Glissman, a Master of Science in education administration.

EDWARDS
Kinsley:
Krysten Nicole Brake, a Bachelor of Science in chemistry (forensic science).

ELLIS
Ellis:
Nathan Forrest Hilligas, a Bachelor of Science in agriculture (animal science).
Jared Michael Knoll, a Bachelor of Business Administration in management.
Diedre Linn Kramer, a Bachelor of Science in biology (botany).
Jennifer Nicole Neil, a Bachelor of Science in Nursing.
Brandon Alan Petry, a Bachelor of Science in geosciences (geology).
Channing D. Rutherford, a Bachelor of Science in health and human performance.
Magdalen Anne Zody, a Bachelor of Science in Nursing.
Hays: Abdulaziz Ali Alharbi, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Abdullah Mansour Alharbi, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Ayman Allaw, a Master of Science in health and human performance.
Rayan M. Almubayrik, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Abdullah Khalid Altuwaijri, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Schuyler Lee Augustine, a Bachelor of Science in psychology.
Jamie Nicole Babyak, a Master of Science in health and human performance.
Jackie Lynne Balzer, a Bachelor of Science in Nursing.
Leilei Bao, a Master of Business Administration (human resource management).
Laurie Jo Beard, a Bachelor of Science in health and human performance (health promotion).
Danielle Celeste Berry, a Bachelor of Arts in psychology.
Matthew J. Binder, a Bachelor of Business Administration in finance (banking).
Zachary D. Binder, a Bachelor of Business Administration in accounting.
Gipsy G. Bird, a Bachelor of Science in organizational leadership.
David W. Bollig, a Master of Science in Education (higher education student affairs).
Joseph Michael Borra, a Bachelor of Science in biology (wildlife).
Kelsi Nicole Broadway, a Bachelor of General Studies (general business).
Brandon Lee Broeckelman, a Master of Business Administration (accounting).
Aubree Ann Broyles, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).
Mallory Renee Buresh, a Bachelor of Science in elementary education.
Xiangjun Chen, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Benjamin Wafer Clinkscales, a Bachelor of Science in Nursing.
Fatoumatta Darboe, a Bachelor of Business Administration in accounting (public).
Penny Jo Davis, a Master of Business Administration.
Candace Leigh Domann, a Bachelor of Science in Nursing.
Joey D. Dozier, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Lucas L. Egle, a Bachelor of Arts in communication.
Jared Gunnar Engelbert, a Bachelor of Science in biology (wildlife).
Kaitlin Aileen Fabrizius, a Bachelor of Science in Nursing.
Nathan Laine Felton, a Bachelor of Science in psychology.
Brian Leigh Fisher, a Bachelor of Science in biology (fishery).
Alexander L. Frey, a Master of Science in special education (high incidence).
Katelyn Nichole Hecker, a Bachelor of Science in elementary education.
Joshua J. Heifner, a Bachelor of Business Administration in accounting.
Trevor Allen Henningsen, a Bachelor of Science in elementary education.
Carol A. Hoppes, a Bachelor of Arts in philosophy.
Chelsea Ijeoma Iheme, a Bachelor of Science in psychology.
Amy Smarsh Johnson, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).
Donald Gene Johnson, an Associate of General Studies in (leadership).
Shauna Keil, a Master of Science in Nursing (education).
Jenna Marie Lang, a Bachelor of Science in health and human performance (sport and exercise therapy).
Mariah L. Legleiter, a Bachelor of General Studies (general business).
Andrew L. Lewton, a Bachelor of Science in secondary education.
Kourtney Katherine Lovelady, a Bachelor of Science in Nursing.
Courtney Shayanne Maska, a Bachelor of Science in secondary education.
Brendon C. McCampbell, a Master of Science in biology.
Luke T. McCampbell, a Bachelor of Arts in sociology.
Kylie M. Meyers, a Bachelor of Science in Nursing.
Jorge Ramon Olivas-Tena, a Bachelor of Science in geology.
Ceena Marie Owens, a Master of Professional Studies (organizational leadership).
Dipikaben C. Patel, a Master of Science in Nursing (education).
Michael Robert Purvis, a Bachelor of Science in biology (wildlife).
Alyssa Marie Reed, a Bachelor of Science in communication sciences and disorders.
Cameron Todd Rohleder, a Bachelor of Science in physics.
Colby Michael Schippers, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Pierce Joseph Schippers, a Bachelor of Business Administration in finance (banking).
Kelton L. Schuckman, a Bachelor of Business Administration in finance (banking).
Brent Alan Schulze, a Bachelor of Science in biology (zoology).
Sharron Alissa Sedbrook, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Jessica Rashell Shields, a Bachelor of Arts in English (literature).
Chad Simon, a Bachelor of General Studies (communication).
Brittany Strohm, a Bachelor of Business Administration in accounting.
Gerardo Valdez, a Bachelor of General Studies (health and human performance).
Lucas T. Warren, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).
Junyu Wei, a Bachelor of General Studies (general business).
Lakin Marie Werth, a Bachelor of Science in mathematics (teaching) and a Bachelor of Science in secondary education.
Tanner Willhoft, a Bachelor of Business Administration in management.
Jeanie Marie Witt, a Master of Science in counseling (clinical mental health).
Lauren Kelsey Wright, a Bachelor of Fine Arts in art (studio art).
Emily Ann Wyse, a Bachelor of Business Administration in management (human resource).
Samantha Christine Younie, an Associate of General Studies in (education).
Chenfan Zhao, a Master of Business Administration (finance).
Victoria: Dalton James Dreiling, a Bachelor of Science in health and human performance (fitness programming).
Jody Marie Schmidtberger, a Bachelor of Science in Nursing.

ELLSWORTH
Ellsworth:
Kourtenay Rebecca Sherwood, a Bachelor of Science in elementary education.
Wilson: Kaci C. Nichols, a Master of Science in education administration.

FINNEY
Garden City:
Alex Y. Argueta, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Caitlin Ruth Bensman, a Master of Science in special education (high incidence).
Mercedes Garcia, a Bachelor of General Studies (human services).
Lorilynn Landgraf, a Master of Science in Nursing (education).
Stephanie Ann Mulligan, a Bachelor of General Studies (child development).
Jill D. Oden, a Bachelor of Science in early childhood unified education.
Agatha Renee Oursler, a Bachelor of Science in Nursing.
Nathanial Cole Oursler, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (Web and mobile application development).
Caitlin Rae Walz, a Bachelor of General Studies (human services).

FORD
Bucklin:
Brian L. Seacat, a Bachelor of Science in agriculture.
Dodge City: Rachael Lynn Friess, a Master of Science in education administration.
Brenna Lea Helfrich, a Bachelor of Science in elementary education.
Eunice I. Marin, a Master of Professional Studies (computer networking).
Yvonne Griselda Ramirez, a Bachelor of Science in elementary education.
Alejandra Y. Rojas, a Master of Science in Education (transition to teaching).
Julie Marie Tacka, a Master of Science in Education (reading specialist).
Jose Manuel Trejo, a Bachelor of Business Administration in management (human resource) and a Bachelor of Business Administration in management information systems.

FRANKLIN
Princeton:
Amber Leigh Blaufuss, a Bachelor of Science in Nursing.
Wellsville: Ashley C. Smith, a Bachelor of Science in elementary education.

GEARY
Fort Riley:
Amber Denise Cunningham, a Bachelor of Business Administration in management.
Junction City: Ashley Nicole Elmir, a Master of Science in instructional technology.
Betty Jean Young, a Bachelor of Business Administration in management (human resource).

GOVE
Quinter:
Micheal Monroe Sterling, a Bachelor of Science in justice studies.

GRAHAM
Hill City:
Daniel Antonio Cano, a Bachelor of Business Administration in international business and economics.

GRANT
Ulysses:
Dazi T. Johnson, a Bachelor of General Studies (education).
Emily Elizabeth Mullen, a Bachelor of Science in Nursing.

GRAY
Copeland:
Shawna Danele Hoffman, a Master of Science in special education (high incidence).

HAMILTON
Syracuse:
Kendra Elizabeth Howland, a Bachelor of Science in agriculture (agronomy).

HARPER
Anthony:
Alicia Nicole Schultz, an Associate of General Studies in (education) and a Bachelor of General Studies (education).
Attica: Cody Lea Yeager, a Bachelor of Science in geology.

HARVEY
Walton:
Nathaniel Duane Lanier, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).

HASKELL
Satanta:
Jacob Donald Johnson, a Master of Science in education administration.

JACKSON
Holton:
Rebecca Lee Segenhagen, a Master of Science in special education (high incidence).
Whiting: Sandra L. Patterson, a Bachelor of Arts in sociology.

JEFFERSON
Meriden:
Ashlyn Taylor Macy, a Bachelor of Science in health and human performance (exercise science).

JEWELL
Esbon:
Lindsey Kay Underwood, a Bachelor of Science in agriculture (agronomy).
Jewell: Trenton Joseph Duskie, a Bachelor of Science in elementary education.

JOHNSON
Gardner:
Christin Renee Dillon, a Bachelor of Science in Nursing.
Brandie Lynette Irby, a Bachelor of General Studies (education).
Lenexa: Heather Fleetwood, a Master of Science in instructional technology.
Elyssa Kathryn Gavin, a Master of Science in special education (high incidence).
Olathe: James Alexander Bigham, a Bachelor of Business Administration in management.
Andrea Jo Bishop, a Bachelor of Science in justice studies.
Taylor Ashlyn Kroll, a Bachelor of Arts in sociology.
Aubrey Caitlin McBride, a Bachelor of Science in geology and a Bachelor of Science in biology.
Alysia Diane Meek, a Bachelor of Science in elementary education.
Steven A. Mesa, a Master of Science in health and human performance.
Courtney Lynn Riggle, a Bachelor of Arts in chemistry.
Karen Marie Walls, a Master of Science in special education (high incidence).
Drew Curtis Wilson, a Bachelor of Science in health and human performance.
Jason Wislowski, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Overland Park: Jared Michael Haferbier, a Master of Science in health and human performance.
Timothy Joseph McMaster, a Bachelor of Science in Nursing.
Margaret Leigh Murphy, a Bachelor of General Studies (human services).
John-Paul Seno Obae, a Bachelor of Science in Nursing.
Andrew Devan Renz, a Bachelor of General Studies (geosciences).
Carolyn Weiss, a Bachelor of General Studies (biological).
Darla Jean Wright, a Bachelor of Science in sociology.
Prairie Village: Chad Matthew Bridge, a Bachelor of General Studies (human services).
Shawnee: Natalie Ann Arbaugh, a Master of Science in counseling (school).
Dena Kemple, a Bachelor of Science in Nursing.
Evyonne M. Taylor, a Master of Science in health and human performance.

KEARNY
Deerfield:
Sandra Marie Groth, a Master of Science in Nursing (education).
Lakin: Veronica Aparicio, a Bachelor of Science in elementary education.
Brock M. Miller, a Bachelor of General Studies (health promotion).

KINGMAN
Cunningham:
Emily Ann Ruckle, a Bachelor of Science in Nursing.

KIOWA
Greensburg:
Megan Lee Taylor, a Bachelor of Business Administration in management.
Mullinville: Casie Ann Price, a Bachelor of Science in agriculture.

LABETTE
Parsons:
Audrey Lynette Paulson, a Bachelor of Business Administration in marketing.

LANE
Healy:
Camron Dane Shay, an Associate of General Studies in (math studies).

LEAVENWORTH
Fort Leavenworth:
Robyn Marie Hilt, a Master of Science in special education (gifted).
Leavenworth: Miranda D. Clardy, a Bachelor of Business Administration in management (human resource).
Jason R. Coombs, a Bachelor of Science in psychology.
Hannah Ruth Efta, a Bachelor of Science in Nursing.
Tonganoxie: Heather Marie Salmon, a Bachelor of Science in Nursing.

LINCOLN
Lincoln:
Amanda Margaret Thompson, a Master of Science in speech-language pathology.
Kyle Jacob Zachgo, a Bachelor of Science in biology.

LINN
Pleasanton:
Shannon Dee Ballinger, a Bachelor of Science in elementary education.

LOGAN
Oakley:
Brittany Lynn Ellegood, a Master of Business Administration (marketing).
Shaylyn Janae Glassman, a Bachelor of Science in early childhood unified education.

LYON
Emporia:
Cody Michael Black, a Bachelor of Science in health and human performance.
Katherine Jo Landwehr, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).

McPHERSON
Lindsborg:
Benjamin Ishmeal Elliott, a Master of Science in education administration.
Eleanor Marie Heimbaugh, a Master of Fine Arts art (ceramics).
Tessa Kathryn Peters, a Master of Science in Education (higher education student affairs).

MIAMI
Louisburg:
Megan Lee Boone, a Master of Science in instructional technology.
Paola: Megan Mccall Hayes, a Master of Science in special education (high incidence).

MITCHELL
Beloit: Christine Michelle Budke, a Bachelor of Science in Nursing.
Matthew James Kuiack, a Master of Business Administration (information assurance).
Cawker City: Quintin Hue Silsby, a Bachelor of Science in justice studies.
Phillipsburg: Brooke Marie Feik, a Bachelor of General Studies (child development).

MONTGOMERY
Caney:
Jon Trollope, a Bachelor of General Studies (general business).
Coffeyville: Tammie Suann Byrd, a Bachelor of General Studies (human services).

MORRIS
White City:
Ryan Joseph Fairbanks, a Bachelor of Science in Nursing.

NEMAHA
Sabetha:
Matthew L. Heiman, a Master of Business Administration.

NESS
Brownell:
Andrew J. Flax, a Bachelor of Science in agricultural business.
Ness City: Drew Anthony Clarke, a Bachelor of Business Administration in accounting (public).
Ransom: Linda Michell Carter, a Bachelor of Science in elementary education.
Kaitlyn E. Flax, an Associate of General Studies in (education).

NORTON
Almena:
Melissa Mae Hawks, a Bachelor of Science in elementary education.
Norton: Megan Elaine Juenemann, a Bachelor of Science in Nursing.
Kylie May Nuzum, a Bachelor of Science in early childhood unified education.

OSAGE
Overbrook:
Leanna J. Streeter, a Master of Science in psychology (school).

OSBORNE
Downs:
Tonja Renee Bisnette, a Bachelor of Science in early childhood unified education.

OTTAWA
Bennington:
Cameron David Stanley, a Bachelor of Business Administration in finance.
Delphos: Jennifer M. Labes, a Bachelor of General Studies (psychological).
Kathryn Jeanne Paige, a Bachelor of General Studies (education).
Minneapolis: Alex Michael Johnson, an Associate of General Studies (general business).
Tescott: Chelsea Lynn Jonte, a Bachelor of Science in biology (education) and a Bachelor of Science in secondary education.

PAWNEE
Burdett:
Bradley Enstrom Parker, a Master of Science in Education (transition to teaching).
Larned: Sydney Noelle Blanton, a Master of Business Administration (marketing).
Kyle Keith Grant, a Bachelor of Science in agriculture.
Rozel: Tristen Kyle Galliart, a Bachelor of Science in organizational leadership.

PHILLIPS
Phillipsburg:
Courtney Renae Bohl, a Bachelor of Science in agriculture.
Timothy Douglas Driggs, a Bachelor of Arts in political science.
Raegan Leigh Vanderplas, a Bachelor of Science in elementary education.

POTTAWATOMIE
Havensville: Tawni Ann Myers, a Bachelor of Science in elementary education.
Onaga: Korby Matthew Boswell, a Master of Science in communication (organizational).
Abbigail P. Nider, a Bachelor of Science in elementary education.
Wamego: Nicole Renee Meinhardt, a Bachelor of Science in Nursing.
Brook Katherine Wege, a Bachelor of Science in Nursing.

PRATT
Pratt:
Brian Thomas Atteberry, a Bachelor of General Studies (communication).
Dayla Janae Garten, a Bachelor of Science in early childhood unified education.
Susan Lorraine Mayberry, a Bachelor of General Studies (education).
Angela Dawn McGraw, a Bachelor of Science in psychology.
Kristi Diane Nelson, a Bachelor of Science in elementary education.

RAWLINS
Atwood:
Haley Marie McCain, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Heather Noel Prideaux, an Associate of General Studies in (general business).

RENO
Haven:
Lacey E. Hoskinson, a Master of Science in Education (higher education student affairs).
Hutchinson: Miranda J. Engelken, a Bachelor of Science in business education (teacher licensure).
Jessica Reed Hayes, a Bachelor of Fine Arts in art.
Broden J. Kraus, a Bachelor of Science in agriculture (agronomy).
Mallory Kaye Potter, a Bachelor of Science in Nursing.
Kaitlin Marie Tucker, a Bachelor of Arts in communication (public relations and advertising).
Nickerson: Arika Ann Graber, a Bachelor of Business Administration in management.
Plevna: Baley Cheyenne Mendenhall, a Bachelor of Science in Nursing.

REPUBLIC
Belleville:
Savanna Diane Awalt, a Bachelor of Science in elementary education.
Courtland: Mara Lynn Girard, a Bachelor of Arts in history.
Munden: Drew Jonathan Dejmal, a Bachelor of Science in agricultural business.
Scandia: Ian Michael Peters, a Master of Science in education administration.

RICE
Little River:
Erin Elizabeth Wilson, a Bachelor of Science in Nursing.

RILEY
Manhattan:
Jennifer Jo Bowman, a Master of Science in instructional technology.
Emily S. Harper, a Bachelor of Business Administration in management.
Brenda Lee Krahling, a Master of Science in Nursing (education).
Ryan O'dell Nuessen, a Master of Science in special education (high incidence).
Sheary Ann Sheppard-Lancaster, a Bachelor of Arts in sociology.
Tyler Aaron Stewart, a Bachelor of Science in technology studies (construction management).
Kristina Marie Stonebraker, a Bachelor of Science in Nursing.
Jessica Renee Taliaferro, a Master of Science in special education (high incidence).
Lee Witt, a Bachelor of Business Administration in international business and economics.

ROOKS
Damar:
Alex Paul Benoit, a Bachelor of Science in agricultural business.
Plainville: Sheylynn Channing Eickhoff, a Bachelor of Science in Nursing.
Katelyn May Frederking, a Bachelor of Science in Nursing.
Blake Ray Gehring, a Bachelor of Science in health and human performance (K-12 teaching and coaching) and a Bachelor of Science in secondary education.
Carlie Elizabeth Morris, a Bachelor of Science in Nursing.
Stockton: Jacque Rae Kollman, a Bachelor of Business Administration in management (human resource).
Zachary Vater Muhrer, a Master of Business Administration.
Brookelynne Larhee Waller, a Bachelor of Business Administration in accounting.

RUSH
La Crosse:
Matthew Kwame Kumi, a Master of Science in education administration.

RUSSELL
Gorham:
Phillip Quade Nowak, a Bachelor of Science in agricultural business.
Luray: Elaina Renae Haberer, a Bachelor of Science in mathematics (teaching) and a Bachelor of Science in secondary education.
Garrett Fredrick Keith, a Bachelor of Science in health and human performance (recreation).
Russell: Shawn Kyle Ellis, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Heather M. Pohlman, a Bachelor of Science in communication sciences and disorders.
Kayla Renee Schneider, a Bachelor of Arts in psychology.

SALINE
Salina:
Rebecca H. Bowman, a Master of Science in Education (reading specialist).
Madison Faye Bryant, a Bachelor of Science in health and human performance.
Margaret Rose Burke, a Bachelor of Fine Arts in art (studio art).
Whitney Jo Crook, a Bachelor of Science in Nursing.
Danielle Rae Donmyer, a Bachelor of Science in Nursing.
Susan Eberwein, a Bachelor of Science in technology leadership.
Sierra Grace Gwin, a Bachelor of General Studies (child development).
Megan Larae Hagaman, a Master of Science in special education (gifted).
Mckenzie Elizabeth Haynes, a Bachelor of Science in elementary education.
Amanda Lynn Koerperich, a Bachelor of Science in elementary education.
Julia Kollman, a Bachelor of Business Administration in management.
Halee N. Long, a Bachelor of Science in psychology.
Tayler Dawn Pinkall, a Bachelor of Science in health and human performance (K-12 teaching and coaching).
Garrett Wayne Sager, a Master of Liberal Studies (digital cinema production).
Kyle Sundell, an Associate of General Studies in.
Addison Tayler Tritt, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Erica Vega, a Bachelor of Science in Nursing.

SCOTT
Scott City:
Dakota Allen Hayes, a Bachelor of Science in secondary education.

SEDGWICK
Cheney:
Macy M. Becker, a Bachelor of Arts in communication (public relations and advertising).
Mallary Leis, a Bachelor of Fine Arts in art (interior design).
Brent Christopher Peintner, a Master of Science in health and human performance.
Colwich: Danielle Sue Herbst, a Bachelor of Science in Nursing.
Rebecca Sue Schmidt, a Master of Science in Education (library specialist).
Derby: Robin Gensler, a Bachelor of Science in business education (training and development).
Joseph J. Mahon, a Bachelor of Science in psychology.
Jennifer Lynne Taylor, a Bachelor of Science in early childhood unified education.
Allison Lorraine Wharton, a Bachelor of Science in early childhood unified education.
Goddard: Houston Sterling Hilton, a Bachelor of Science in computer science (networking).
Bob John Schneider, a Bachelor of Business Administration in management.
Haysville: Kendra Rena Streeter, a Bachelor of Science in elementary education.
Shawn Patrick Wingfield, a Master of Science in special education (gifted).
Maize: Katilyn Michele Kurtz, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Park City: Kyle Duane Nordick, a Bachelor of Business Administration in management.
Valley Center: Tabitha Sue Winter, a Master of Science in counseling (clinical mental health).
Wichita: Enefiok Udo Akpan, a Bachelor of Science in justice studies.
Megan Rae Bayer, a Master of Science in Nursing (education).
Jessica Mae Bosarge, a Bachelor of Business Administration in management (human resource).
Tane Austin Brown, a Bachelor of Business Administration in management.
Marie Elizabeth Burke, a Bachelor of Science in tourism and hospitality management.
Leigh Rex Chambers, a Bachelor of Science in Nursing.
Lauren Emily Childs, a Bachelor of Science in elementary education.
James C. Clare, a Master of Science in geosciences (geology).
Christina M. Covey, a Bachelor of General Studies (education).
Stacey Eason, a Bachelor of Science in Nursing.
Coleen Lea Flory, a Bachelor of General Studies (general business).
Karla Zuleima Garcia, a Bachelor of Science in justice studies.
Ashley Brooke Golden, a Bachelor of Science in justice studies.
Rebecca Marie Gorges, a Bachelor of Science in elementary education.
Steven Lee Grimstead, a Bachelor of Business Administration in management information systems.
Krystal N. Iheme, a Bachelor of Science in biology (cellular and molecular).
Steven Patrick Johnson, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).
Tyler James Keller, a Bachelor of Science in biology (biodiversity and conservation).
Morgan Elise Klassen, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Brittani Nicole Markano, a Bachelor of Science in justice studies.
Nancy Marrs, a Bachelor of Science in elementary education.
Adam Alexander May, a Bachelor of General Studies (health promotion).
Ethan John Oltean, a Bachelor of Science in biology (biodiversity and conservation).
Jack Marvin Page, a Bachelor of Arts in history.
Preston David Pfeifer, an Associate of General Studies in (psychological).
Jonathan Ray Piszczek, a Bachelor of Business Administration in accounting and a Bachelor of Business Administration in finance.
Janell Marie Powers, a Bachelor of Science in Nursing.
Virginia Kaye Racine, a Master of Science in Nursing (education).
Jason Ramey, a Master of Science in instructional technology.
Lisa Lee Shelton, a Bachelor of Science in Nursing.
Rachel Marie Shumate, a Bachelor of Science in Nursing.
Brooke Alexandra Stamback, a Bachelor of Science in psychology.
Olivia Nadine Sumner, a Bachelor of Science in elementary education.
Ryan Lee Swayne, a Bachelor of Fine Arts in art (studio art).
Zachary James Taylor, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Lisa Marie Teer, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Emily Rose Trask, a Bachelor of Business Administration in management (human resource).
Karina Vargas, a Bachelor of Arts in sociology.

SEWARD
Liberal:
James Randal Abla, a Bachelor of Science in justice studies.
Tiffany Rae Bottum, a Master of Science in special education (high incidence).
Erika Lynn Espinoza, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Jesus Omar Holguin, a Bachelor of Arts in Spanish.
Jessica Lynn Mason, a Master of Science in counseling (school).

SHAWNEE
Auburn:
Matthew Christopher Noble, a Bachelor of General Studies (human services).
Berryton: Emily Elizabeth Tilton, a Bachelor of Science in psychology.
Topeka: Blake C. Allen, a Bachelor of General Studies (historical).
Tanya Christine Beninga, a Bachelor of Science in Nursing.
Taylor Marilyn Floyd, a Master of Science in health and human performance.
Brenda Ann Hahn, a Bachelor of Science in elementary education.
Christine Renee' Hallauer, a Bachelor of Science in Nursing.
Jessica F. Holden, an Education Specialist advanced professional studies.
Rita Marie Malloy, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Jessica M. Moore, a Bachelor of Business Administration in management (human resource).
Travis R. Schell, a Bachelor of Business Administration in management information systems.
Alexander Patrick Schmidtberger, a Bachelor of Business Administration in finance (banking).
Megan Marie Thomas, a Bachelor of Science in Nursing.

SHERIDAN
Hoxie:
Bailey Dawn Rose, a Bachelor of Science in justice studies.

SHERMAN
Goodland:
M'lynn Elizabeth Hinger, a Bachelor of Science in Nursing.
Taylor Thane Tomsic, a Bachelor of Science in psychology and a Bachelor of Science in secondary education.

SMITH
Smith Center:
Victoria Lynn Fuller, a Bachelor of Business Administration in management.
Drew Scott Joy, an Associate of General Studies in (agricultural).

STAFFORD
Macksville:
Adam Douglas Oak, a Bachelor of Science in technology studies (construction management).
St. John: Tracey K. Post, a Master of Science in Nursing (education).

STANTON
Johnson:
Quinn Robert Kendrick, a Bachelor of Arts in political science.

STEVENS
Hugoton:
Cher Renae Bohl, a Master of Science in special education (high incidence).

SUMNER
Mulvane:
Julia Marie Jarboe, a Bachelor of Science in business education (training and development).
Rylee Jade Lander, a Bachelor of Science in geology.
Ashley Michelle Zeka, a Bachelor of Science in elementary education.
Wellington: Reyna Rodriguez, a Bachelor of Science in justice studies.

THOMAS
Brewster:
Kasey Mae Rome, a Bachelor of Science in elementary education.
Colby: Michelle Sylvia Becker, a Bachelor of Science in Nursing.
Christine J. Jumper, a Bachelor of Arts in chemistry (teacher education) and a Bachelor of Science in secondary education.
Lacy Joe O'Neal, a Bachelor of Science in general science (biology ).
Rexford: Kylie Kay Jones, a Bachelor of Science in agriculture (animal science).

TREGO
Collyer:
Marissa Kay Harvey, a Bachelor of Business Administration in accounting.
WaKeeney: Jennifer Lea Grant, a Bachelor of Business Administration in tourism and hospitality management.

WABAUNSEE
Alma:
Lisa L. Hull, a Master of Science in instructional technology.
Ashley Christine Seematter, a Bachelor of Science in Nursing.
Alta Vista: Dorothy Arlene Ascher, a Master of Science in Nursing (education).
Jillian Darci Kraus, a Bachelor of Science in justice studies.

WALLACE
Wallace:
Kristopher James Bussen, a Bachelor of Science in technology studies (industrial technology).

WICHITA
Leoti: Shaley Jae Knickerbocker, a Bachelor of Science in Nursing.

WILSON
Neodesha:
Stevie Marie Cook, a Bachelor of Business Administration in marketing.

WYANDOTTE
Bonner Springs:
Kaye Christina Bodam, a Bachelor of Science in Nursing.
Cassady Lauren Holloway, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Edwardsville: Melissa Irene Cooper, a Bachelor of General Studies (education).
Kansas City: Ana Berenice Jimenez-Omana, a Bachelor of Arts in sociology.
Kylie Mowery, a Bachelor of Business Administration in finance.
Erin Margaret Ramirez, a Bachelor of Science in Nursing.


SERVING IN THE ARMED FORCES
Sonja Kristina Ellerbee, a Bachelor of Science in Nursing.


NATIONAL
ALASKA
Eagle River:
Carol Lynn Cartier, a Bachelor of Business Administration in management information systems.
Juneau: Christopher M. Cummings, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).

ARIZONA
Phoenix:
Nancy J. Kiflemariam, a Master of Professional Studies (social entrepreneurship).
Queen Creek: Richard A. Edwards, a Bachelor of General Studies (leadership).

ARKANSAS
Bentonville:
Sheena Leann Trahern, a Master of Science in Nursing (education).
Magnolia: Ronnie Hill, a Bachelor of General Studies (political).
Springdale: Hunter Mckenzie Kilpatrick, a Bachelor of Science in organizational leadership.

CALIFORNIA
Alhambra:
Xiangming Zhang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Alturas: Adamo Frederico Callei, a Bachelor of General Studies (general business).
Auburn: Deborah Leigh Swanson-Centi, a Bachelor of General Studies (leadership).
Chico: Kurt Evan Rix, a Master of Science in education administration.
Corona: Norris Trenton Smith, a Bachelor of Business Administration in management.
Fresno: Rethythry Chan, a Bachelor of General Studies (child development).
Glendale: Shawn Michael Bush, a Bachelor of Science in psychology.
Hawthorne: Manuel A. Diaz, a Master of Science in Education (higher education student affairs).
Huntington Beach: Sean Welsh, a Master of Professional Studies (public health administration).
Livermore: Alfredo Marco Guarducci, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).
Monterey Park: Lin Ma, a Master of Business Administration (finance).
Napa: Daniel James Parker, a Bachelor of General Studies (communication).
Pasadena: Bonan Li, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Riverside: Timothy Michael Taylor, a Bachelor of Science in Nursing.
Roseville: Kevin Michael Stewart, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Sacramento: Sarah Alyce Hamilton, a Master of Business Administration.
San Diego: Kelley Marie Bernard-James, a Bachelor of Business Administration in management.
San Francisco: Marilyn Leona Dees, a Bachelor of Science in Nursing.
San Jose: Victoria Cao, a Bachelor of General Studies (general business).
Signal Hill: Amalia R. Racimo, a Bachelor of Science in Nursing.
Spring Valley: Bryan Keith Lonsberry, a Bachelor of General Studies (information networking and telecommunications).

COLORADO
Arvada:
Cynthia Diann Miller, a Master of Science in instructional technology.
Aurora: Paul Robert Demarco, a Bachelor of General Studies (networking).
Berthoud: Amy Lynn Ekart, a Master of Professional Studies (public health administration).
Brighton: Heath K. Baber, a Bachelor of Science in Nursing.
Burlington: Cody Daniel Gay, a Bachelor of Science in agricultural business.
Caleb Brentley Nitsch, a Bachelor of Science in agricultural business.
Centennial: Abby Virginia Hancock, a Master of Science in education administration.
Danielle Nichole Harris, a Bachelor of Science in psychology.
Denver: Aimee D. Nickel, a Bachelor of Science in psychology.
Englewood: Randall Scott Zahand, a Bachelor of General Studies (math studies).
Fort Collins: Stacy L. Colby, a Bachelor of Science in Nursing.
Kelsey Marie Mauch, a Master of Science in instructional technology.
Highlands Ranch: Mayra Lebronlopez, a Bachelor of General Studies (general business).
Limon: Ashley Jo Roth, a Bachelor of Business Administration in finance.
Littleton: Tiffani Leandra Clark, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Sydney Elise Hudson, a Bachelor of Arts in communication (public relations and advertising).
Northglenn: Brandon R. Edmunds, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (Web and mobile application development).
Parker: Kaley Alexa Jamnik, a Bachelor of Arts in art (art history).
Thornton: Shyla S. Kauffmann, a Bachelor of Science in Nursing.
Timnath: Hailey Ann Irwin, a Bachelor of Science in health and human performance (K-12 teaching and coaching).
Towner: Mikayla Kristin Schmidt, a Bachelor of Business Administration in finance.
Westminster: Chris Scott Delsordo, a Bachelor of Science in tourism and hospitality management.

FLORIDA
Apopka:
Hazel Kenady, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (Web and mobile application development).
Cocoa: Laura Lopez-Ramirez, a Bachelor of Science in Nursing.
Hollywood: Madelaine Stefany Ford, a Bachelor of Business Administration in management.
Jacksonville: Kimberly Denise Monsalve, a Master of Liberal Studies (literary arts).
Lakeland: Valerie Anne Rutter, a Bachelor of Science in Nursing.
Marco Island: Tony G. Spina, a Master of Liberal Studies (public administration).
Margate: Sharon D. Cerenzie-Alva-Pretell, a Bachelor of Business Administration in international business and economics.
Merritt Island: Meg Crescent Aquinde, a Bachelor of Science in Nursing.
Minneola: Peter Michael Johnson, a Master of Arts in English.
Naples: Nicholas Michael Ojanovac, a Master of Liberal Studies (public administration).
Jeanette Lynn Penton, an Associate of General Studies in (education).
Niceville: Anne Marie Borella, a Bachelor of General Studies (musical studies).
Palm Beach Gardens: Katerina McGee, a Master of Professional Studies (human resource management).
Panama City: Brenda L. Cooper, a Master of Professional Studies (human resource management).
Plantation: Elias Fabrizio Ivaldi, a Bachelor of General Studies (general business).
Riverview: Lyddia Muthoni Getaweru, a Master of Business Administration (health care management).
Eric Matthew Hollenbeck, a Bachelor of General Studies (business).
Tampa: Tanya J. Santana, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Weston: Denton Patrick Tulloch, a Master of Arts in English.

GEORGIA
Atlanta:
Tre'veon Sanchez Albert, a Bachelor of Science in justice studies.
Decatur: Jacquelyn Dianne Hill, a Bachelor of General Studies (health promotion).
Douglasville: Hope S. Wright, a Master of Professional Studies (human resource management).
Dunwoody: Jeffery Ernest Moss, a Master of Liberal Studies (public administration).
Fairburn: Major Washington, a Master of Science in Education (JROTC instructor preparation).
Gray: Charles Dexter Richardson, a Bachelor of Science in justice studies.
Hazlehurst: David Matthew Herndon, a Bachelor of Science in sociology.
Leesburg: Allie Louise Hensley, a Bachelor of General Studies (general business).
Mansfield: Kevin Christopher McMichael, an Associate of General Studies in (criminal justice).
Palmetto: Michael T. Gonzalez, a Master of Liberal Studies (health sciences).
Rex: Barbara Lynn Shiversstovall, a Bachelor of Science in psychology.
Watkinsville: Florence Nkengbeza Nzengung, a Bachelor of Science in Nursing.

IDAHO
Idaho Falls:
Trevor Lamont Butterworth, a Bachelor of Business Administration in management information systems.
Stephanie Elizabeth McGrail, a Bachelor of Science in early childhood unified education.

ILLINOIS
Aurora:
David A. Eisley, a Master of Professional Studies (organizational leadership).
Evergreen Park: Samantha Aalders, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Dawn Bik, a Master of Science in instructional technology.
Oswego: Heather Michelle Stewart, a Bachelor of Science in Nursing.
Peoria: Kristina Earlene McCarty, a Bachelor of General Studies (leadership).
Rockford: Joshua Alexander Lamere, a Bachelor of Business Administration in management.

INDIANA
Avon:
Steven Craig Williams, a Bachelor of Science in sociology.
Clinton: Emily Rachele Pastore, a Master of Science in Education (reading specialist).
Zionsville: Sara Noel Harry, a Master of Science in health and human performance.

IOWA
Cedar Falls:
Casey Redmond, a Master of Science in education administration.
Cedar Rapids: Trevor Jay Griggs, a Master of Science in instructional technology.
Fairfield: Jennifer Clendineng, a Master of Science in Education (transition to teaching).
New Albin: Jennifer Lynn Mitchell, a Bachelor of Science in Nursing.
Stanhope: Leigh Danielle Miller, a Bachelor of Science in Nursing.

KENTUCKY
Hartford:
Jodi Jeanette Ashby, a Bachelor of Business Administration in management (human resource).
Louisville: Chad W. Carson, a Bachelor of Arts in psychology.
Nathalie Anne Vidlak, a Master of Liberal Studies (literary arts).
Taylor Mill: Michael Wegener, a Master of Science in Education (English for speakers of other languages).

MARYLAND
Frostburg:
Nicholas Joseph Costello, a Bachelor of Science in justice studies.
New Market: Jamie Nicole Thomeczek, an Associate of Science in radiologic technology and a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.

MASSACHUSETTS
Agawam:
Yusuf Guler, a Master of Science in instructional technology.
Bourne: Sherri Marie Hudson, a Bachelor of General Studies (business).
Douglas: Mary Sue Dykstra, a Master of Science in education administration.

MICHIGAN
Charlotte:
Joseph Patrick Lamoreaux, a Bachelor of General Studies.
Dearborn Heights: Mohamad Almustafa, a Master of Science in instructional technology.
Hillsdale: Shawnda Marie Cope, a Bachelor of Science in psychology.

MINNESOTA
Houston:
Christian Nash Kildahl, a Bachelor of Science in Nursing.

MISSISSIPPI
Canton:
Stanford Jones, a Master of Science in Education (JROTC instructor preparation).
Jackson: Erin Heath Kim, a Master of Science in Education (English for speakers of other languages).

MISSOURI
Blue Springs:
Julia A. Fletcher, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Bolivar: Kristen Lanae Davern, a Master of Science in health and human performance.
Cassville: Kelsey Renee Fields, a Bachelor of Science in elementary education.
Grain Valley: Sarah Lynn Ray, a Bachelor of Arts in psychology.
Independence: Erin Marie O'Neal, a Bachelor of General Studies.
Jefferson City: Jason Michael Cecil, a Master of Business Administration (management information systems).
Kansas City: Alexander Michael Hatfield, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Lee's Summit: Holly Marie Burk, a Bachelor of Science in elementary education.
Platte City: Janae Christine Reiter, a Master of Science in Education (reading specialist).
Stewartsville: Tiffany Dawn Ogle, a Bachelor of General Studies (education).

MONTANA
Billings:
Toni Marie Bender, a Master of Science in instructional technology.
Missoula: Jeremy Jacob Treib, a Bachelor of General Studies (networking).

NEBRASKA
Alma:
Brandie Sue Janssen, a Bachelor of General Studies (biological).
Burr: Terri Ann Buck, a Bachelor of Science in Nursing.
Coleridge: Bethany Rae Barelman, a Master of Science in psychology (school).
Columbus: Lyn C. Silva, a Master of Liberal Studies (literary arts).
Curtis: Megan Lynn Romshek, a Bachelor of Science in Nursing.
Dwight: Beth Bohuslavsky, a Bachelor of Science in elementary education.
Grand Island: Corey Dee Huggins, a Bachelor of Arts in music (technology).
Holdrege: Alexander Mahundi, a Bachelor of General Studies (chemistry).
Imperial: Mollie Suzanne Ringleman, a Bachelor of Science in agriculture.
Kearney: Skye Nichole Clark, a Bachelor of Science in elementary education.
Irma Vidana, a Bachelor of Business Administration in management.
La Vista: Nicholas Paul Porter, a Bachelor of Science in technology studies (construction management).
Neligh: Wendi Leann Reinke, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
North Platte: Casey J. Roy, a Bachelor of Business Administration in management information systems.
Erin L. White, a Bachelor of Science in elementary education.
Omaha: Michael J. Dargy, a Master of Professional Studies (criminal justice).
Oxford: Colt W. Livingston, a Bachelor of Science in biology (rangeland conservation).
Papillion: Chelsea Lenae Mason, a Bachelor of Science in general science (biology ).
Pleasanton: Kellee Janitscheck, a Bachelor of Science in Nursing.
Silver Creek: Laura D. Nielson, a Bachelor of Business Administration in management.
Trenton: Samuel Clive Brown, a Bachelor of Science in biology (rangeland conservation).

NEW JERSEY
Atlantic Highlands:
Sherrill C. Piazza, a Master of Science in Education (English for speakers of other languages).
Bordentown: Joseph Graber, a Master of Science in education administration.
Manalapan: John Vincent Piccolo, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).

NEW MEXICO
Albuquerque:
Andreaon Williams, a Master of Science in special education (gifted).
Angel Fire: Kayla Suann Martens, a Bachelor of General Studies (child development).
Hobbs: Aaron Michael Prebenda, a Master of Liberal Studies (education leadership and management -- administration).

NEW YORK
Albany:
Bradley Joseph Eiser, a Master of Science in instructional technology.
Brooklyn: Kassidy K. Knowles, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Clark Mills: Karen Getman, a Master of Science in instructional technology.
East Northport: Shannon E. Addes, a Master of Science in education administration.
Highland Mills: Anthony Okechukwu Onua, a Master of Professional Studies (human resource management).
Lancaster: Haoling Du, a Master of Professional Studies (Web development).
Mexico: Amy Marie Rando, a Bachelor of Business Administration in management (human resource).
New York: Daniel Rossano, a Bachelor of General Studies (general business).

NORTH CAROLINA
Apex:
Brooke Evan Gagne-Manix, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Columbus: Grace Lynn Murray, a Bachelor of Science in early childhood unified education.
Fayetteville: Hunter David Desario, a Master of Professional Studies (social entrepreneurship).
Hope Mills: Jennifer Lee Gantt, a Bachelor of Business Administration in management (human resource).
Indian Trail: Sharon Hendrickson Campbell, a Bachelor of General Studies (psychological).
Jacksonville: Kristen Alise Angel, a Bachelor of Science in psychology.
Knightdale: Brian Sherrill Gay, a Master of Professional Studies (criminal justice).
Pollocksville: Aimee K. Gibson, a Bachelor of Science in psychology.
Sanford: Sara Brown, a Bachelor of Business Administration in international business and economics.
Waxhaw: Amber Marie Flamer, a Master of Science in Education (English for speakers of other languages).

OHIO
Columbus:
Amberton Lyn Todd, a Master of Professional Studies (human resource management).
Dayton: Babatunde Olanipekun Adegbile, a Bachelor of Science in Nursing.
James Richard Myers, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).
Galena: Richard Craig Loutzenhiser, a Master of Professional Studies (instructional design).
Grove City: Jeffrey D. Grimm, a Bachelor of Science in sociology.
Lorain: Cornelia Kimball Engle, a Master of Science in education administration.
Loveland: Kari Jordan Strater, a Master of Science in instructional technology.
Shreve: Adam Michael Fair, an Associate of General Studies in (general business).
Sylvania: Travis Mulligan, a Master of Liberal Studies (global studies).
Waterville: Caleb Joshua Funk, a Bachelor of Business Administration in management.
Westerville: Felicia Holbert, a Bachelor of Business Administration in management (human resource).

OKLAHOMA
Beaver:
Melissa Dawn Taylor, a Bachelor of Science in elementary education.
Edmond: Aaron Patrick Janiec, a Bachelor of Science in geosciences (geology).
Jenks: Laura Kay Johnson, a Bachelor of Business Administration in management.
Lawton: Michael S. Mitchell, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).
Moore: Crystal Jo Kinsinger, a Master of Liberal Studies (education leadership and management -- instruction).
Owasso: Shelly Ann Rupp, a Master of Science in Nursing (education).
Prague: Amanda Paige Dan, a Master of Science in Education (library specialist).

OREGON
Beaverton:
Quinn Mackenzi Terry, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Eagle Point: Julie Kate Buchanan, a Bachelor of General Studies (human services).
Portland: Lina Rossetti-Grulich, a Bachelor of Science in Nursing.
Seaside: Robert Bernard Hoepfl, a Master of Science in education administration.

PENNSYLVANIA
Murrysville:
Teena Dukova, a Bachelor of General Studies (general business).
Nazareth: Spencer Martin Evenson, a Master of Professional Studies (organizational leadership).
North Huntingdon: Kris Korey Wertman, a Master of Science in Education (English for speakers of other languages).
Philadelphia: Raymond Scott Fritz, an Associate of General Studies in (human services).
Pittsburgh: Michael Joseph Pride, a Bachelor of Science in psychology.
Rochester: Rebecca Lyn Farlow, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).
Waynesboro: Karen Ann Maurer, a Bachelor of Science in Nursing.

SOUTH CAROLINA
Little Mountain:
Jonathan David Slatten, a Master of Science in education administration.
York: Dennis William Kelley, a Bachelor of Science in Nursing.

SOUTH DAKOTA
Hot Springs:
Travis Michael Landers, a Master of Science in Education (English for speakers of other languages).

TENNESSEE
Chattanooga:
Keith Bridges, an Education Specialist advanced professional studies.
Collierville: Barry Dewitt, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Columbia: Courtney Kay Norman, a Bachelor of Arts in political science.

TEXAS
Belton:
Charlie L. Vonstaden, a Bachelor of General Studies.
College Station: Jay R. Claxton, a Bachelor of General Studies (general business).
Corpus Christi: Clayton J. Garland, a Master of Science in health and human performance.
Michael King Mahlmann, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Dallas: Lana Renita Brown, a Master of Professional Studies (social entrepreneurship).
Forney: Alphine J. Tuitoek, a Bachelor of Science in Nursing.
Fort Worth: Raul Cruz-Rivera, a Master of Science in health and human performance.
Highland Village: Jacquelyn Marie McBride, a Bachelor of Arts in psychology.
Houston: Dolly Linda Aggrey, a Bachelor of Science in Nursing.
Kouassi Akon Ebrottie, a Bachelor of Science in Nursing.
Latoiya Foster, an Associate of General Studies in (general business).
Katy: Jannah Keturah Tillman, a Bachelor of Science in psychology.
Kyle: Tasheena R. Johnston-Ashton, a Bachelor of General Studies (child development).
Pflugerville: Chad A. Austin, a Bachelor of General Studies (information networking and telecommunications).
Theresa Michelle Engdahl, a Bachelor of General Studies (human services).
Round Rock: Cyndi Sue Cannon, a Bachelor of Science in psychology.
Michael Travis Cole, a Bachelor of Science in health and human performance (sport and exercise therapy).
Jamie Rae Smith, a Bachelor of Science in psychology.
Tomball: Nhung T. Tucker, a Bachelor of Science in psychology.
Universal City: Ashley Marie Snyder, a Bachelor of General Studies (health promotion).

UTAH
American Fork:
Michael King, a Bachelor of Arts in sociology.
Taylorsville: Spencer Brian Jensen, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (Web and mobile application development).

VIRGINIA
Ashburn:
Casey Benjamin Langdon, a Master of Science in geosciences (geology).
Wendy Zettersten, a Bachelor of Science in Nursing.
Chantilly: Brian Henry Pennell, a Master of Liberal Studies (political leadership).
Fairfax: Nabila A. Guled, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Amir I. Zayid, a Bachelor of Business Administration in management information systems.
Fredericksburg: Leigh Candice Anderson, a Bachelor of General Studies (math studies).
Glen Allen: Trent Lee Walter, a Master of Business Administration (health care management).
Norfolk: Belinda Michelle Cropley, a Bachelor of General Studies (organizational leadership).
Michael Anthony Cropley, a Bachelor of General Studies (business).
Rockingham: Aaron Grant Billings, a Bachelor of Science in elementary education.
Sterling: Stephanie Amanda Cook, a Master of Science in Education (English for speakers of other languages).
Surry: Bailey Amanda Mortimer, a Bachelor of Science in psychology.
Virginia Beach: Christopher Bruce Resseguie, a Bachelor of General Studies (business).
Woodbridge: Victoria Lynette Snyder, a Master of Liberal Studies (global studies).

WASHINGTON
Lyle:
Clayton Wayne Lehman, an Education Specialist advanced professional studies.
Port Angeles: Koon Kau Woon, a Master of Liberal Studies (literary arts).
Vancouver: Bruce Wayne Ferguson, a Master of Science in education administration.

WEST VIRGINIA
Elkins:
Celestina Adele Holler, a Bachelor of Science in justice studies.

WISCONSIN
Colfax:
Mai La Xiong, a Bachelor of Business Administration in management information systems.
Kenosha: Reem R. Musaitif, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Onalaska: Jilayne Marie Karr, a Bachelor of Science in Nursing.

WYOMING
Carpenter:
Michael Ardell David, a Master of Professional Studies (criminal justice).
Douglas: Amber Rae Moore, a Master of Science in special education (high incidence).
Thermopolis: Kayte Dale Jenniges, a Bachelor of Business Administration in management.

INTERNATIONAL
BRAZIL
Curitiba:
Vinicius Matheus Menslin, a Bachelor of Business Administration in management.

CHINA
Jiyuan: Fan Jiang, a Master of Science in communication.
Kaili Guizhou: Yi Min, a Master of Fine Arts art (graphic design).
Lanzhou: Zexuan Zeng, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Li Zhang, a Bachelor of General Studies.
Liaoning: Di Hu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Sinuo Song, a Master of Science in communication.
Shanghai: Tong Chen, a Bachelor of Science in early childhood unified education.
Shanngluo: Xuan Liu, a Bachelor of General Studies (legal studies).
Shenyang: Shuang Cao, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Jiangzhou Du, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xin Guo, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Zhaonan Guo, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Jiantong Liu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Meng Wang, a Bachelor of Arts in political science.
Yixin Yan, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Shenzhen: Zongjun Jiang, a Bachelor of General Studies.
Wenzhou: Xiangxiang Ji, a Master of Professional Studies (human resource management).
Chencan Zhang, a Bachelor of Arts in music.
Xi'an: Shuxin Guo, a Bachelor of General Studies (legal studies).
Qifan Hu, a Bachelor of General Studies (legal studies).
Yusheng Lei, a Bachelor of General Studies (legal studies).
Tan Shang, a Bachelor of General Studies (legal studies).
Zi Wang, a Bachelor of General Studies (legal studies).
Yun Zhao, a Bachelor of General Studies (legal studies).
Xinzheng: Lei Cao, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Chunxu Chen, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Shuo Chen, a Master of Business Administration.
Zhu'en Chen, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Shaoliang Deng, a Bachelor of Business Administration in management.
Feiyang Fan, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Chen Fang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Jinjie Gao, a Bachelor of Business Administration in management.
Li Guan, a Bachelor of Arts in global business English.
Lujie Hao, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Linyi He, a Bachelor of Business Administration in management.
Sijie Li, a Bachelor of Business Administration in management.
Yanwei Li, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Zhenlong Li, a Bachelor of Business Administration in management.
Shida Liu, a Bachelor of Business Administration in management.
Xiaoling Liu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yanan Meng, a Bachelor of Arts in global business English.
Taotao Pan, a Bachelor of Arts in global business English.
Changwei Ren, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yu Shi, a Bachelor of Arts in global business English.
Weibo Sun, a Bachelor of Business Administration in management.
Lukuo Wang, a Bachelor of Business Administration in management.
Xiaokang Wang, a Bachelor of Business Administration in management.
Yisa Wang, a Bachelor of Business Administration in management.
Ze Wang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xuanxuan Yang, a Bachelor of Business Administration in management.
Yang Yang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yi Yang, a Bachelor of Business Administration in management.
Da Yi, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Pengpeng Zhang, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications.
Xu Zhang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yanlong Zhang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yue Zhao, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Enqiang Zhou, a Bachelor of Business Administration in management.
Feng Zhu, a Bachelor of Business Administration in management.
Zhengzhou: Jia Jia, a Master of Liberal Studies (social networking management).
Nan Qin, a Master of Business Administration (marketing).

GHANA
Goaso:
John Kwaku Forkuoh, a Master of Science in education administration.

HUNGARY
Tab:
Nikolett Tabbara-Varga, a Bachelor of Science in psychology.

NIGERIA
Abuja:
Oluwakemi Lawal, a Bachelor of Science in biology (pre-medical and pre-dentistry).

PARAGUAY
Asuncion:
Diego Constantino Cabral, a Bachelor of Business Administration in finance.

SAUDI ARABIA
Al Hofuf:
Ali Alyousef, a Master of Science in health and human performance.

SOUTH AFRICA
Johannesburg:
Moloko Thabo Masemola, a Bachelor of Business Administration in international business and economics.

TURKEY
Alanya:
Cinar Karakus, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Sehitkamil: Eda Egilmez, a Master of Science in psychology (experimental).

YEMEN
Sana'a:
Ammar Ali Sohaiki, a Bachelor of Business Administration in management.

Back to top