FHSU News

Fort Hays State University announces fall 2015 graduates

Fort Hays State University announces fall 2015 graduates

 

 

04/05/16 kb

HAYS, Kan. -- A total of 786 students completed associate, bachelor's or graduate degrees at Fort Hays State University in the fall 2015 semester.

Degrees are listed with majors and, in parentheses, areas of concentration.

FHSU does not release degree lists until transcripts have been verified as having met all requirements for graduation.

Graduates are arranged alphabetically by home county and city, state and city, and country and city.

 

GRADUATES FROM KANSAS
ALLEN
Iola: Pamela A. Gentry, a Bachelor of Science in elementary education.

ANDERSON
Garnett: Richard Gilbert Rios, a Master of Science in special education.

ATCHISON
Atchison:
Heather Marie Matthias, a Bachelor of Science in business education (teacher licensure) and a Bachelor of Science in secondary education.
Lancaster: Steven Kenneth Rathert, a Bachelor of Music (education) and a Bachelor of Science in secondary education.

BARTON
Ellinwood:
Cameren Micheal Prosser, a Bachelor of Business Administration in management.
Great Bend: Paul Nephtalie Decimus, a Bachelor of Science in business education (corporate communication).
Chelsey Marie Hachmeister, a Bachelor of Science in justice studies.
Abigail Joan Hammeke, a Bachelor of Science in justice studies.
Cristina Janeth Ingram, a Bachelor of Arts in Spanish.
Anna L. Jones, a Bachelor of Science in elementary education.
Christie Lynn Kelly, a Master of Science in counseling (community).
Jordyn Kennedy, a Bachelor of Science in health and human performance.
Julie Ann Shields, a Bachelor of Science in social work.
Nathan C. Towns, a Bachelor of Science in secondary education.
Joanne Renee Wondra, a Bachelor of Arts in sociology.
Hoisington: Mandy Lynn Mason, a Master of Science in special education.
Abiagail Jo Morrison, a Bachelor of Science in elementary education.

BOURBON
Fort Scott:
John Eric Olson, a Master of Science (English for speakers of other languages).

BUTLER
Leon:
Alexander J. Muckenthaler, a Bachelor of Business Administration in management.
Natalie Ellen Newby, an Associate of General Studies (general business).
Rose Hill: Whitney Jo Bates, a Bachelor of Business Administration in management (human resource management).
Kelly Elizabeth Escue, a Bachelor of Arts in sociology.
Towanda: Joshua David Griffis, a Bachelor of Science in elementary education.

CHEYENNE
St. Francis:
Christina Janae Hilt, a Bachelor of Science in biology (botany).

CLAY
Clay Center:
Alisha Gayle Evans, a Bachelor of Science in elementary education.
Morgan Dalene Hammel, a Bachelor of Science in agricultural business.

CLOUD
Concordia:
Kayla Nicole Champlin, a Bachelor of Science in chemistry and a Bachelor of Science in secondary education.
Paige Erin Champlin, a Bachelor of Science in nursing.

COWLEY
Arkansas City:
Meridith Ann Burr, a Bachelor of General Studies (education).
Karli Nichole Foy, a Bachelor of Science in elementary education.
Marissa S. Legleiter, a Bachelor of Science in elementary education.
Winfield: Amy Lynn Anstaett, a Bachelor of Science in psychology.
Shelley M. Fisher, a Bachelor of General Studies.

Dickinson
Abilene:
Alyshia K. Anguiano, a Bachelor of Arts in art education and a Bachelor of Science in secondary education.
Angela D. Wilkins, a Bachelor of Business Administration in management (human resource management).
Herington: Amanda Ann Hawkins, a Master of Science in special education.
Solomon: James Calvin Glover, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Kimberly Dawn Lawson, a Bachelor of Science in elementary education.

DONIPHAN
Highland:
Caleb Michael Lackey, a Bachelor of Arts in music (music technology).

DOUGLAS
Baldwin City:
Sharon Kay Fritzsche, a Bachelor of Science in elementary education.
Kristin Caren Peterson, a Master of Science in nursing (administration).
Eudora: Melissa Marie Howard, a Bachelor of Science in elementary education.
Megan Elizabeth Pennington, a Bachelor of Arts in political science.
Alexeah Grace Smith, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Lawrence: Joel Ryan Anderson, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Haley Anna Carpenter, an Associate of General Studies.
Cathryn Cooper, a Master of Science (English for speakers of other languages).
Brittany Lauren Overmiller, a Master of Science in education administration.
Christopher H. Pham, a Bachelor of General Studies (general business).
Julie Ellen Waters, a Bachelor of Science in nursing.

EDWARDS
Kinsley:
Robert Alan Burcher, a Master of Science in special education (gifted).
Shaysa Ann Sidebottom, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).
Lewis: Mayela Jazmin Meza, a Bachelor of Business Administration in management.
Amy Michelle Turner, a Master of Science in special education.

ELLIS
Ellis:
Tara Renae Aschenbrenner, a Bachelor of Science in nursing.
Hannah Christine Badenhop, a Master of Arts in English.
Matthew J. Erbert, a Bachelor of Business Administration in finance (banking).
Tamera Niernberger, a Bachelor of General Studies (health promotion).
Hays: Abdullah Khalid Alghaith, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Craig Alan Augustine, an Associate of General Studies (general business).
Megan Anita Balman, a Bachelor of Science in elementary education.
Lane Alan Barry, a Bachelor of Arts in political science.
Kayla Rachelle Bartlett-Steede, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).
Logan Scott Bennett, a Bachelor of General Studies (historical).
Kasandra Ann Brown, a Master of Science in biology.
Jose Enrique Cespedes-Escobar, a Bachelor of Business Administration in international business and economics.
Paige Agnes Clarke, a Bachelor of Science in tourism and hospitality management.
Kelly Ann Cole, a Master of Science in nursing (education).
Sharris Fay Coomes, a Bachelor of Business Administration in management (human resource management).
Keith Allan Dewolf, a Bachelor of Business Administration in management.
Kaitlyn Elizabeth Dinges, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Carrie Camille Ellard, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Rachel Everett, a Bachelor of Arts in English (literature).
Michael L. Fabin, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Bradley Jay Gabel, a Bachelor of Science in nursing.
Zack Michael Gaughan, a Bachelor of Science in physics.
Whitney Ann Gerstner, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).
Trevor Lee Girard, a Bachelor of Business Administration in management.
Kyle L. Hadley, a Bachelor of Arts in history (secondary education) and a Bachelor of Science in secondary education.
Cheryl A. Herman, a Bachelor of Science in nursing.
Keith Alan Herrman, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Katelin Nicole Holland, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Lucas John Imel, a Bachelor of Science in health and human performance (health promotion).
Khooshbu Jaiswal, a Master of Business Administration (accounting).
Amanda Rae Kuxhausen, a Bachelor of Science in nursing.
Tyler R. Lacy, a Bachelor of Science in health and human performance.
Rachel Leitner, a Bachelor of Science in health and human performance (health promotion).
Xiaoqi Liu, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).
Merry Sueanne Lovewell, a Bachelor of Business Administration in management.
Courtney Shayanne Maska, a Bachelor of Science in health and human performance.
Jacob William McCoy, a Bachelor of Science in technology studies (industrial technology).
Andrea J. Mehringer, a Master of Science (English for speakers of other languages).
Yang Ming, a Master of Business Administration (accounting).
Achoki Nyakoe Moikobu, a Bachelor of Science in health and human performance.
Kelly Ann Myers, a Bachelor of General Studies (general business).
Jace W. Nordyke, a Bachelor of Science in agricultural business.
Tara K. O'Connor, a Master of Science in counseling (school).
Kara Lynn Paramore, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).
Larissa Ann Parker, a Master of Science in geosciences (geography).
Hansini Perera, a Master of Fine Arts in art (drawing).
Karassa Susanne Prochaska, a Bachelor of Science in biology (pre-physical therapy).
Elisha M. Reeves, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (media studies).
Shelby E. Rohr, a Bachelor of Science in nursing.
Dalton Randall Rorabaugh, a Bachelor of Science in general science (biology).
Shaunna Marie Ruder, a Bachelor of Science in elementary education.
Carol M. Schaffer, a Master of Science in geosciences (geology).
Kaylee Sue Schmeidler, a Bachelor of Science in nursing.
Darissa G. Spears, a Bachelor of Business Administration in management.
Spencer Joseph Staab, a Bachelor of Science in geology.
Christine Annalee Stacken, a Bachelor of Business Administration in management (human resource management).
Laura Morgan Stroup, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Anna Rose Taylor, a Bachelor of Science in elementary education.
Andrew Phillip Timme, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).
Joseph Matthew Urban, an Associate of General Studies (general business).
Megan Marie Vanlaeys, a Bachelor of Science in psychology.
Alma Milagros Varela, a Bachelor of Arts in organizational leadership.
Ellen Katherine Vitztum, a Bachelor of Science in general science (biology).
Janna Lanae Wilkinson, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Ryan James Wooldridge, a Bachelor of Science in general science (biology).
Yue Yu, a Bachelor of General Studies (legal studies).
Pfeifer: Taylor Leigh Phillips, a Bachelor of General Studies (human services).
Victoria: Taylor Renae Kisner, a Bachelor of Science in nursing.

Ellsworth
Kanopolis:
Alexander R. Stout, a Bachelor of Science in secondary education.

FINNEY
Garden City:
Stacy Renee Bynum, a Master of Science in special education.
Jessica Leigh Falor, a Master of Science in special education.
Melissa Galvez, a Bachelor of Science in justice studies.
Alyssa A. Heitschmidt, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Tracy Elizabeth Lamb, a Bachelor of Science in nursing.
Nuvia Jeanette Lemus-Diaz, a Bachelor of Science in biology (cellular and molecular biology).
Thao Phuong Nguyen, a Bachelor of Fine Arts in art (interior design).
Juana M. Pavlis, a Master of Science in special education.
Daisy Reyes, a Bachelor of Science in elementary education.
Katharine Renae Sexson, a Bachelor of Science in elementary education.
Breckan Leigh Shrimplin, a Bachelor of Science in early childhood unified education.
Emily Catherine Watkins, a Master of Science in special education.
Holcomb: Tyler J. Terry, a Bachelor of Science in justice studies.

FORD
Bucklin:
Emily Michelle Davis, a Master of Science (transition to teaching).
Dodge City: Erica Sue Alarcon, a Bachelor of Science in justice studies.
Sydney Kathleen Heimerman, a Bachelor of Science in mathematics (teaching) and a Bachelor of Science in secondary education.
Trever David Rohn, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (media studies).
Ty D. Thomas, a Bachelor of Science in health and human performance (K-12 teaching and coaching) and a Bachelor of Science in secondary education.
Jesse J. Trent, a Bachelor of Science in biology (cellular and molecular biology).
Taylor Dylan Wade, a Bachelor of Science in nursing.
Kingsdown: Brooke D. Imel, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Spearville: Trisha Ann Hines, a Bachelor of Science in early childhood unified education.
Wright: Jared Scott Helfrich, a Bachelor of Science in agricultural business.

FRANKLIN
Ottawa:
Tricha Alice Wiese, a Master of Fine Arts in art (inter-media).
Richmond: Larrissa Hermreck, a Master of Science (reading specialist).

GEARY
Junction City: J
ill Nicole Blake, a Bachelor of General Studies (child development).
Micah Levi Gardner, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Beth Ann Hughes, a Master of Science in nursing (administration).
Lacey Mae Landreville, a Bachelor of Arts in sociology.

GOVE
Grainfield:
Taylor Brooke Rathgeber, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Grinnell: Bridgette Leigh Ramey, a Master of Science in education administration.

GRANT
Ulysses:
Suzann Faye Bouray, an Education Specialist in advanced professional studies (education administration).
Colby Cheyenne Hagerman, a Bachelor of Science in nursing.
Gage Brian Paul, a Bachelor of Science in health and human performance (recreation).

GRAY
Cimarron:
Janae Marie Helfrich, a Bachelor of Business Administration in finance (financial planning).
Sheri Kristine Hensley, a Master of Science in counseling (community).
Kristin Ranae Hines, a Master of Business Administration (human resource management).
Clover May Kinney, a Bachelor of Science in justice studies.
Kristina Lynn Peters, a Bachelor of General Studies (criminal justice).
Copeland: Jeffery Scott Whitesides, a Master of Science (transition to teaching).
Montezuma: Garrison Lake Hendricks, a Bachelor of Business Administration in marketing.

GREELEY
Tribune:
Dondra Lyn Doty, a Bachelor of Science in nursing.
Heather Ann Myers, a Bachelor of Science in elementary education.
Courtney Gail Nemechek, a Bachelor of General Studies (biological).

GREENWOOD
Eureka:
Kayla Ashley Davison, a Bachelor of Science in elementary education.
Kristin Onia Taliaferro, a Bachelor of Science in psychology.
Piedmont: Jennifer Sue Andrews, a Bachelor of Science in early childhood unified education.

HARPER
Anthony:
Rachel Ann Francis, a Bachelor of Science in nursing.

HARVEY
Burrton:
Alley Elizabeth Kennedy, a Bachelor of Science in psychology.
Halstead: Erica Ann Denno, a Bachelor of Science in nursing.
Newton: Jennifer Brianne Duncan, a Bachelor of Science in elementary education.
Sedgwick: Kathy Mae Schale, a Bachelor of Science in elementary education.
Walton: Sara Jeanean Stiver, a Bachelor of Science in nursing.

HASKELL
Sublette:
Charity Ann Horinek, a Master of Liberal Studies (social networking management).
Max Wade Patterson, a Bachelor of Arts in music (music technology).
Aubrey Ann Roths, a Bachelor of Science in elementary education.

HODGEMAN
Jetmore:
Clinton Howard Goebel, a Master of Business Administration (accounting).

JACKSON
Delia:
Melanie Jo Reser, a Bachelor of Science in elementary education.
Holton: Bryan Allan Chalfant, a Bachelor of Business Administration in management information systems.
Baillie Dunn, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).

JEFFERSON
Oskaloosa:
Trisha Boyd, a Bachelor of Science in early childhood unified education.
Ozawkie: Robert M. Sands, a Bachelor of General Studies (general business).

JEWELL
Mankato:
Andrew Johannes Horn, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).

JOHNSON
Gardner:
Aaron Michael Berscheidt, a Bachelor of General Studies (education).
Lenexa: Jasan Leigh Kraus, a Bachelor of General Studies.
Cera Marie Smart, a Bachelor of Science in biology (botany).
Jessica Nicole Wesley, a Bachelor of Arts in information networking and telecommunications (Web development).
Merriam: Kelly Callin, a Bachelor of Science in psychology.
Mission: Cassie Marie Barber, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Hunter Alan Scheib, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Olathe: Andrea Jane Anderson, a Bachelor of Science in elementary education.
Janice A. Broyles, a Master of Science in nursing (education).
Jody Marie Choi, an Education Specialist in school psychology.
Kaylee Maree Ingenthron, a Master of Science in special education.
Natasha Peerbolt, a Bachelor of Science in psychology.
Jennie Lee Swaim, a Bachelor of General Studies (general business).
Eduardo Vasquez, a Master of Science (transition to teaching).
Sarah Ann Young, a Bachelor of Science in psychology.
Overland Park: Shannon M. Elliott, a Bachelor of Business Administration in management information systems.
Christopher Andres Guerra, a Master of Science in instructional technology.
Edward Kenneth King, a Bachelor of Science in nursing.
Alicia Ann McKenna, a Bachelor of Science in nursing.
Randa Suzann Piper, a Bachelor of Science in justice studies.
Leah J. Saragusa, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Bret Gregory McClure, a Bachelor of Science in nursing.
Shawnee: Mckenzie Leigh Flint, a Master of Science in special education.
Manuela Nunes Hutchison, a Bachelor of Science in early childhood unified education.
Shelly Ann Miller, a Bachelor of Science in nursing.
Alexis Rene' Pfannenstiel, a Bachelor of Arts in communication (public relations).
Gabrial Dawn Reyes, a Bachelor of Science in nursing.
Amanda Kathleen Robertson, a Bachelor of Science in nursing.
Spring Hill: Carmen Renee Duitsman, a Bachelor of Science in nursing.
Nicole Marie Vandaele, a Bachelor of General Studies (education).

KEARNY
Deerfield:
Emily Suzanne Ansel, a Bachelor of Science in elementary education.
Lakin: Jayanna Leigh Jackson, a Bachelor of General Studies (education).
Keyton L. McAtee, a Bachelor of Science in elementary education.

KINGMAN
Kingman:
Heather Jean Albers, a Bachelor of Science in elementary education.
Tyler J. Bock, a Bachelor of Science in agricultural business.
Dayton M. Nett, a Bachelor of Business Administration in accounting.
David Willis Roth, a Master of Science in counseling (community).
Norwich: Maggie C. Holder, a Master of Science in health and human performance.

LABETTE
Parsons:
Jessica Lynn Helt, a Bachelor of Business Administration in management.

LANE
Dighton:
Nicole Joan Beesley, a Bachelor of Science in nursing.
Hannah Fae Speer, a Bachelor of Science in agriculture (animal science).

LEAVENWORTH
Basehor:
Adam Cale Lanier, a Bachelor of Science in justice studies.
Lansing: John Eric Riggs, a Bachelor of Science in elementary education.
Leavenworth: Brittany Renee Byrd-Jones, a Bachelor of General Studies (child development).
Rachel Ann Hancock, a Bachelor of Science in elementary education.
Dane Allan Hundley, a Master of Liberal Studies (human resource management).
Esteban Zamora Jr., a Bachelor of Science in psychology.
Tonganoxie: Erin Kay Swallow, a Bachelor of Science in elementary education.
Winchester: Cathy Sue Kern, an Associate of General Studies (philosophical).

LINCOLN
Sylvan Grove:
Kylie Lynn Ehrlich, a Bachelor of Science in elementary education.

LINN
La Cygne:
Melanie Lynn Moore, a Bachelor of Science in elementary education.
Parker: Tiffany Jean Singer, a Bachelor of Science in elementary education and a Bachelor of Science in early childhood unified.

LOGAN
Winona:
Rebecca A. Smith, a Bachelor of Science in elementary education.

LYON
Americus:
Christopher Glenn Simmons, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Olpe: Dana Marie Cole, a Master of Science (library specialist).

MARSHALL
Axtell:
Richard Duane Creek, a Master of Science in special education.
Marysville: Rachel E. Rayner, a Bachelor of Arts in music and a Bachelor of Arts in English (writing).

McPHERSON
Lindsborg:
Charles Howard Peters, a Master of Liberal Studies (Informatics).
Marquette: Kelly Gail French, a Master of Science in counseling (community).
McPherson: Megan Marie Bulleigh, a Master of Science in counseling (school).
Patrick Ryan Corcoran, a Master of Science in education administration.
Erica M. Johnson, a Bachelor of Business Administration in accounting.
Ryan Michael Rank, a Bachelor of Science in justice studies.
Ashley Marie Wiens, a Bachelor of Science in elementary education.
Windom: Kyle E. Arbuckle, a Bachelor of Science in agricultural business.

MIAMI
Paola:
Mallory Dawn Allcorn, a Bachelor of Science in psychology.

MITCHELL
Beloit:
Jordan Scott Adams, an Associate of General Studies (agricultural).
Kalli Jo Adams, a Bachelor of Science in elementary education.
Kayla Mae Bonebrake, a Master of Science in special education.
Haley N. Elsen, a Bachelor of Science in elementary education.
Connor James Hulett, a Bachelor of Science in agriculture (general).
Corey Lee Isbell, an Education Specialist in advanced professional studies (education administration).
Ryan Scott Isbell, a Master of Science in education.
Aimee G. Overmiller, a Master of Science in instructional technology.
Kevin Matthew Williams, a Bachelor of Science in athletic training.
Glen Elder: Taylor Jordon Clausen, a Bachelor of Science in agricultural business.

MONTGOMERY
Cherryvale:
Michael George Walker, a Bachelor of Music (performance).

MORTON
Elkhart:
Kimberly Ann Conner, a Master of Science (English for speakers of other languages).
James Bryan Kelly, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Whitney Elizabeth Parks, a Bachelor of Science in psychology.

NEOSHO
Erie:
Jennifer Marie Thompson, a Bachelor of Science in justice studies.

NESS
Ness City:
John Colin Clarke, a Bachelor of Business Administration in accounting (public accounting).
Ernesto Flores, a Bachelor of Science in biology (fishery biology).
Morgan Jo Lawrence, a Bachelor of Business Administration in management.
Ransom: David Paul Caudill, a Bachelor of Arts in sociology.

NORTON
Norton:
David James Mizell, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).
Jacob Paul Mizell, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).
Holly Ann Vanskike, a Master of Science in instructional technology.

OSAGE
Osage City:
Traci Renee Middleton, a Bachelor of Science in elementary education.
Elizabeth Olorunfemi, a Bachelor of Science in elementary education.
Overbrook: Ashley Marie Fawl, a Master of Science in special education.
Karla Anne Pagan, a Bachelor of Science in elementary education.
Kelly A. Stephens, a Bachelor of General Studies (general business).
Quenemo: Laura Suzanne Stinebaugh, a Bachelor of Fine Arts in art (interior design).
Scranton: Brittany D. Riffey, a Bachelor of Arts in sociology.

OSBORNE
Downs:
Larhea S. Cole, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Natoma: Justin Jon Lampe, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Osborne: Ashlyn Christine Thibault, a Bachelor of Arts in sociology.
Portis: Allison Jo Murphy, an Associate of General Studies (biological).

OTTAWA
Bennington:
Darren Thomas Nay, a Bachelor of Business Administration in management.
Lora Jan Stanley, a Master of Science in education administration.
Delphos: Brandt William Radke, a Bachelor of Science in elementary education.
Tescott: Colin James Baker, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).

PAWNEE
Larned:
Jeret Charles Johnson, a Bachelor of Science in health and human performance.
Douglas Keith Lawson, a Bachelor of Science in justice studies.
Rozel: Christina Marie Duncan, a Bachelor of Science in elementary education.

PHILLIPS
Phillipsburg:
Austyn Marie Ellenberger, a Bachelor of General Studies (general business).
Paul L. Sisler, a Master of Science in instructional technology.
Prairie View: Stephanie Danielle Stutterheim, a Bachelor of Business Administration in finance (banking).

POTTAWATOMIE
Wamego:
Joshua Ault, a Bachelor of Science in nursing.
Lacy Marie Schreck, a Master of Science in special education.

PRATT
Pratt:
Anthony William Cannata, a Bachelor of Science in technology stud (construction management).
Scott Robert Goodheart, a Master of Science in health and human performance.
Austin Brown McClain, a Bachelor of Science in geology.
Lindzie Christine Rambat, a Bachelor of Science in nursing.

RAWLINS
Atwood:
Dakota Gene Soderlund, a Bachelor of Science in health and human performance (K-12 teaching and coaching) and a Bachelor of Science in secondary education.
Herndon: Jessica Ann Riener, a Bachelor of Science in nursing.

RENO
Arlington:
Ivan Douglas Lobban, a Bachelor of General Studies (geosciences).
Hutchinson: Patrice Marie Betz, a Master of Science in biology.
Rebecca Donaldson, a Bachelor of Science in elementary education.
Megan Ann Ellegood, a Bachelor of Science in elementary education.
Tammy E. Fairbank, a Master of Science in special education.
Christopher Alan Kirk, a Bachelor of Science in geology.
Lane Markcus Miller, a Bachelor of Business Administration in finance.
Kathleen Rae Southards, a Bachelor of General Studies (general business).
Alicia Le Wilson, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (Web development).
South Hutchinson: Bret Charles Konrade, a Bachelor of Science in elementary education.

REPUBLIC
Belleville:
Robert Austin Kasl, a Bachelor of Science in agricultural business.
Courtland: Landon Bridgman Hedstrom, a Bachelor of General Studies (general business).
Hannah Iolene Mahin, a Bachelor of Science in elementary education.
Munden: Lacie Taylor Shoemaker, a Bachelor of Science in early childhood unified education.

RICE
Sterling:
Jacob Louis Durham, a Bachelor of Science in health and human performance (sport and exercise therapy).
Jill D. Oden, a Bachelor of General Studies (child development).

RILEY
Manhattan:
Cathie Feleecia Bear, a Bachelor of Science in psychology.
Kesley Ilene Carlson, a Master of Science (reading specialist).
Andrew Joseph Chapman, a Bachelor of General Studies (networking).
Corey Dean Cramer, a Bachelor of General Studies (leadership).
Courtney Leven, a Master of Science in special education.
Gloria Sunyoung Park, a Bachelor of Science in nursing.

ROOKS
Plainville:
Bryan Thomas Brungardt, a Bachelor of Business Administration in management.
Stockton: Trisha Diane Kriley, an Associate of General Studies (general business).
Mark James Wildeman, a Master of Science in education administration.

RUSH
Liebenthal:
Renee Christine Legleiter, a Bachelor of Business Administration in management (human resource management).

RUSSELL
Gorham:
Amanda Lyne Brown, a Master of Science in counseling (community).
Luray: Olivia Dayne Dewitte, a Bachelor of Science in justice studies.
Russell: Jordan Alexander Kaufman, a Bachelor of Business Administration in management.
Robyn Dianna Patrick, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Ian Joseph Trevethan, a Master of Science in geosciences (geology).
Michael Brady Vonfeldt, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Bridget Voorhees, a Bachelor of General Studies (psychological).
David James William, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).

SALINE
Brookville:
Ashley Nicole Crump, a Bachelor of Science in elementary education.
Salina: Summar Michelle Anthony, a Bachelor of Science in nursing.
Berenice Delacruz-Walker, a Bachelor of Science in nursing.
Elizabeth Ann Duggins, a Master of Science in special education.
Kristi Lynn Herr, a Master of Science in psychology (school).
Taite Justyn Herrington, a Bachelor of Science in justice studies.
Kalyn Ambyr Hollander, a Bachelor of Science in secondary education.
Heather Ann Jonas, a Bachelor of Science in nursing.
Khanthavivanh Khamdalanikone, a Bachelor of Science in elementary education.
Steven I. Kimmi, a Master of Science in education administration.
Nicholas Edward Kleiber, a Bachelor of Science in justice studies.
Taylor Anthony Krahl, a Bachelor of Science in technology studies (industrial technology).
Derek Jordan Krier, a Bachelor of Science in health and human performance (recreation).
Amanda Marie Laas, a Bachelor of Science in nursing.
Heather Joelle Manley, a Master of Science in special education.
Jacob Paul Morgan, an Associate of General Studies (general business).
Jessica Marie Owens, a Bachelor of Science in nursing.
Kaleigh Ann Parker, a Bachelor of Science in nursing.
Meghan Renee Post, a Bachelor of Fine Arts in art (interior design).
Leann Marie Powell, a Bachelor of Science in nursing.
Carrie Lea Rahman, a Bachelor of Science in nursing.
Richelle Faith Ross, a Bachelor of Science in elementary education.

SCOTT
Scott City:
Dakota Allen Hayes, a Bachelor of Science in health and human performance.
Sharilyn May Stewart, a Bachelor of Social Work.

SEDGWICK
Bel Aire: Samantha Leanne Gates, a Bachelor of Science in nursing.
Bentley: Constance Jeanette Jacob, a Master of Science in nursing (education).
Ryan White, a Bachelor of Science in geography.
Cheney: Kayla Jean Matous, a Bachelor of Science in justice studies.
Clearwater: Trevor George Bowman, a Bachelor of Business Administration in management.
Derby: Christina Davenport, a Master of Science in special education.
Anne M. Dewvall, a Master of Liberal Studies (literary arts).
Shelby Kent Kaba, a Bachelor of General Studies (information networking and telecommunications).
Nancy Kay Rader, a Bachelor of Science in nursing.
Garden Plain: Jodie Patricia Dold, a Bachelor of Science in elementary education.
Goddard: Valeen Sheree Palmer, a Bachelor of Science in elementary education.
Marina Kristine Witt, a Bachelor of Arts in global business English.
Haysville: Milisa Rashell Chilcote, a Bachelor of Business Administration in management (human resource management).
Kaitlin Michelle Kindle, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Lori Lynn Tackett, a Bachelor of Science in nursing.
Kechi: Mindy Marie Herbert, a Bachelor of Science in nursing.
Maize: Angela M. Perez, a Bachelor of General Studies (psychological).
Kelley Nicole Stewart, a Bachelor of Science in elementary education.
Park City: Carrie Dawson, a Bachelor of Science in early childhood unified education.
Valley Center: Tyler Eugene Collier, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Susan Amelia Wolfe, a Bachelor of Science in elementary education.
Wichita: Stephen G. Allen, a Master of Science in instructional technology.
Amanda Paige Bollig, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Misty D. Brussow, a Bachelor of Science in elementary education.
Hannah Marie Christenson, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Andrea Dionne Clemens, a Bachelor of Arts in psychology.
Autumn Dawn Denayer, a Bachelor of Science in elementary education.
Nickolas Lee Dreiling, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (Web development).
Michelle Lee Harger-West, a Bachelor of Science in elementary education.
Jessica Lynn Heidrick, a Master of Liberal Studies (literary arts).
Sarah E. Hogan, a Bachelor of Business Administration in accounting (public accounting).
Megan Joy Jackson, a Bachelor of Science in nursing.
Tessa Laine Jacobs, a Bachelor of Science in elementary education.
Naomi Beth James, a Bachelor of General Studies (geosciences).
Lauren Lee Kliewer, a Master of Science in special education.
Jillian Leigh Lamm, a Bachelor of Business Administration in management (human resource management).
Justine Michelle Lies, a Bachelor of Science in early childhood unified education.
Devin Adam Mahoney, a Bachelor of Science in health and human performance.
Megan Ann Maze, a Bachelor of Science in elementary education.
Angela Dianne McGill, a Bachelor of Science in elementary education.
Jalynn Marie Michler, a Master of Science in special education.
Karen Kay Parker, a Bachelor of Science in nursing.
Nicole Katherine Randall, a Master of Science in health and human performance.
Melissa Romaneschi, a Master of Science in nursing (education).
Emily C. Saengerhausen, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Nicholas Sippel, a Bachelor of General Studies (general business).
Amanda Joelle Steinbrink, a Master of Science in counseling (school).
Steven Lewis Strand, an Associate of General Studies (general business).
Jessica M. Treto, a Master of Science in nursing (administration).
Fabiola Wiseman, a Bachelor of Science in nursing.
Michelle Marie Wright, a Bachelor of General Studies (child development).
Saeed Uz Zafar, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).

SEWARD
Liberal:
Hannah Mckay Belton, a Master of Science (English for speakers of other languages).
Savannah Rachel Salley, a Bachelor of Science in tourism and hospitality management.
Brittani Nhi Tran, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).

SHAWNEE
Berryton:
Ariele Leigh Stalcup, a Bachelor of Science in psychology.
Silver Lake: David A. Schooler, a Master of Science in education administration.
Tecumseh: Jason Michael Brown, a Master of Science in special education.
Topeka: Tena Renee Bouton, a Bachelor of General Studies (child development).
Amy Dawn Burkhart, a Bachelor of Science in nursing.
Melissa Sue Chance, a Master of Science in special education.
Marcy Dalrymple, a Bachelor of Science in early childhood unified education.
Tiffany Anne Dirks, an Education Specialist in advanced professional studies (education administration).
Sherlock Marcellus Ewing, a Bachelor of Science in technology leadership.
Brock James Johnston, a Bachelor of General Studies (psychological).
Eric Ladd, a Master of Business Administration.
Cody James Norton, a Bachelor of Science in biology (biodiversity and conservation).
Chad Landon Parks, a Master of Science in instructional technology.
Joel Christopher Rondash, a Bachelor of Business Administration in management.
Timothy Volpert, a Bachelor of Arts in sociology.
Alan R. Wilson, a Bachelor of General Studies (general business).

SHERIDAN
Hoxie:
Clayton Schamberger, a Bachelor of Science in agriculture (general).
Cayle Isaac Taylor, a Bachelor of Science in agricultural business.

SHERMAN
Goodland:
Sonya Arnold, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Jason Colton Cowan, a Bachelor of Science in agricultural business.
Allison Caitlin Giersch, a Bachelor of Science in elementary education.

SMITH
Smith Center:
Saige Marie Blue, a Bachelor of Science in early childhood unified education.
Morgan Lynn Lorenzen, a Bachelor of Science in elementary education.
Kiley Ann Zabel, a Bachelor of Science in biology (education).

STAFFORD
St. John:
Ava Kathleen Long, a Bachelor of General Studies (education).

STEVENS
Hugoton:
Daniel James Reed, a Master of Science in special education.
Erica Paige Salazar, a Bachelor of Science in early childhood unified education.
Moscow: Mackenzie Marie Dobie, a Bachelor of Science in nursing.

SUMNER
Mulvane:
Beverly Nicole Hall, an Education Specialist in school psychology.
Jessica Ann Mitchell, a Bachelor of Science in early childhood unified education.
Kadee J. Wheeler, a Master of Science in special education.

THOMAS
Colby:
Ashley Anne Roehl, a Bachelor of Business Administration in management.

TREGO
WaKeeney:
Jordan P. Bleske, an Associate of General Studies (criminal justice).
Blake Wayne Fritts, a Bachelor of Science in technology stud (construction management).

WALLACE
Sharon Springs:
Danielle Raelyn Schwartz, a Bachelor of Business Administration in management.

WILSON
Buffalo:
Jill Ann Costin, a Bachelor of Science in nursing.

WYANDOTTE
Bonner Springs:
Cameron Finley, a Bachelor of Science in justice studies.
Edwardsville: Megan Marie Webb, a Bachelor of Business Administration in management.
Kansas City: Tonya R. Brown, a Bachelor of Arts in sociology.
Jonathan Mark Corbett, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Cord Jason Fletcher, a Bachelor of Business Administration in management.
Airen Benard Maxwell, a Bachelor of Science in justice studies.

 


 

GRADUATES SERVING IN THE ARMED FORCES
Kenyan Gaylord Thompson, a Master of Liberal Studies (social sciences).
Helen Amanda Welsh, an Associate of General Studies (human services).
Robert Fredrick Welsh, a Bachelor of General Studies (information networking and telecommunications).



GRADUATES FROM OTHER STATES
ALABAMA
Elmore: Sherry L. Attaway, a Bachelor of General Studies (human services).
Mobile: David Michael Bernatski, a Bachelor of Science in organizational leadership.

ALASKA
Anchorage:
Megan Lynette Gast, a Bachelor of General Studies (general business).

ARIZONA
Ganado:
Christopher Glen McNabb, a Master of Science in education administration.
Kingman: Naomi Craig, a Master of Science (reading specialist).
Lafayette: Vincent Brett Starwood, a Master of Science (JROTC instructor preparation).
Oro Valley: Zachary Muckenthaler, a Bachelor of Science in justice studies.
Peoria: Kristen M. Maldonado, a Master of Business Administration.
Phoenix: Amber Lee Pantin, a Bachelor of Science in nursing.
Christopher James Priebe, a Bachelor of Science in organizational leadership.

ARKANSAS
Vilonia:
Nikki Michele Mathis, a Bachelor of Arts in sociology.

CALIFORNIA
Agoura Hills:
Debra L. Yeremian, a Bachelor of General Studies (general business).
Alpine: Shauna Lynne Fleming, a Bachelor of Science in nursing.
Alta Loma: Chiu Maria Carpenter, a Bachelor of Science in nursing.
David Brian Carpenter, a Bachelor of Science in nursing.
Canoga Park: Megan Amanda Henry, a Bachelor of General Studies.
El Cajon: Thaddeus W. Wilson, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).
Elk Grove: Heather Ann Steele, a Master of Science (reading specialist).
Exeter: Gregory James Mullins, a Bachelor of General Studies (literature).
Holtville: Jennifer Anne Hamilton, a Bachelor of Business Administration in management.
Los Angeles: Farooque Azam, a Bachelor of Science in nursing.
Daniel James Brown, a Bachelor of Science in nursing.
Murrieta: James Adu-acquah Amoakoh, a Bachelor of General Studies (business).
Nevada City: Rachelle Lynn Bloksberg, a Bachelor of Science in psychology.
Riverside: Lori Ann Brudnicki, a Bachelor of Science in nursing.
San Diego: Keven Daniel Scullin, a Bachelor of General Studies (organizational leadership).
Santa Rosa: Grant Kemper Kimberlin, a Master of Science (English for speakers of other languages).
Stanton: Christina Ann Beckwith, a Bachelor of General Studies (education).
Valencia: Jordan Matthew Meraz, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Venice: Brianne Solomon, a Bachelor of Arts in political science.
Whittier: Sharon Anteola Chan, a Bachelor of Science in nursing.

COLORADO
Arvada:
Kelsey Anne Kimminau, a Bachelor of Science in justice studies.
Boulder: Christian Michael Stenken, a Bachelor of General Studies (human services).
Canon City: Donato Gallo, a Bachelor of Science in nursing.
Colorado Springs: Robert Logan Hines, a Master of Science in counseling (community).
Milton Edward Hodge, a Master of Science (JROTC instructor preparation).
Jacob Nathanael Rainey, a Bachelor of General Studies (leadership).
Kelsey Christian Soulia, a Master of Science in education administration.
Jasmine Nichole Thibodeaux, a Bachelor of Science in justice studies.
Denver: Jennifer J. Friesen, a Bachelor of General Studies (human services).
Eaton: Evan Taylor Pinkham, a Bachelor of General Studies.
Evergreen: Hailey A. Davey, a Bachelor of Science in mathematics (teaching).
Firestone: Stephanie J. Kramer, a Master of Science in special education.
Fort Collins: Eric Michael Buffington, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Greeley: Lucas Dale Wedgewood, a Bachelor of Science in health and human performance (sport management).
Lake George: Laura Sue Davis, a Bachelor of Science in elementary education.
Lakewood: Alyssa Danielle Mustard, a Master of Science (higher education student affairs).
Lone Tree: Daniela Evans, a Master of Science in special education.
Loveland: April Dawn Chessmore, a Bachelor of Science in psychology.
Megan Elizabeth Finlay, a Bachelor of Arts in history.

 

Northglenn: Thomas A. Ralston, a Master of Business Administration (marketing).
Parker: Pamela Sue Nelson, a Bachelor of Science in elementary education.
Leslie Ann Strahan, a Bachelor of Science in justice studies.

 

Stoneham: Sarah Thryselius Roth, a Bachelor of Science in elementary education.
Strasburg: Jordan Dodge, a Bachelor of Science in health and human performance (K-12 teaching and coaching) and a Bachelor of Science in secondary education.
Stratton: Morgan Marie Schulte, a Bachelor of Science in health and human performance (K-12 teaching and coaching) and a Bachelor of Science in secondary education.
Westminster: Matthew Keith Loewen, a Bachelor of Arts in political science.

DELAWARE
Camden:
Jessica Robin Green, a Master of Science in education administration.

FLORIDA
Bonita Springs:
Angela Kay Devaney, a Bachelor of Science in nursing.
Fort Myers: Heather Marie Dill, a Bachelor of Science in nursing.
Jacksonville: John F. Basgall, a Bachelor of General Studies (general business).
Lakeland: Jonathan David Harper, a Bachelor of Science in justice studies.
Lauderdale Lakes: Donovan A. McFarlane, a Master of Liberal Studies (political science).
Mexico Beach: Bil Gregory Hawkins, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).
Miami: Alejandro Lopez, a Master of Business Administration.
Valorie Riley, a Master of Liberal Studies (public health administration).
Ocoee: Sean Arthur Py, an Associate of General Studies (psychological).
Orange Park: Joseph Michael Parra, a Master of Business Administration (health care management).
Placida: Christine Spencer McMorrow, a Master of Science (English for speakers of other languages).
Tampa: Deshawn M. Campbell, a Bachelor of General Studies (health promotion).
Christopher Aaron White, a Bachelor of General Studies (general business).

GEORGIA
Atlanta:
Esther Jacqueline Belinga, a Bachelor of Science in tourism and hospitality management.
Decatur: Elisabeth Marie Grover, a Bachelor of Science in nursing.
Newnan: Krista Michelle Rathert, a Bachelor of Science in psychology.

IDAHO
Twin Falls:
Brian Craig Blauer, a Bachelor of Science in technology leadership.

ILLINOIS
Dixmoor:
Elourde Campbell, a Bachelor of General Studies (child development).
Lawrenceville: Megan B. Scott, a Master of Liberal Studies (literary arts).
Manteno: Bryce Timothy Shafer, a Bachelor of Science in psychology.

INDIANA
Decatur:
Jesse Levi Kelley, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
New Albany: Mackenzie Emma Kirchner-smith, a Master of Science in geosciences (geology).
Prairieton: Cathy A. Roads, a Bachelor of Arts in sociology.
Shelburn: Shawn Coleman Pinkerton, a Master of Liberal Studies (criminal justice).

IOWA
Dubuque:
Tim C. Loeffelholz, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).
Knoxville: Clarissa M. Rietveld, a Bachelor of Arts in political science.
Nodaway: Elijah Z. Cordon, a Bachelor of Science in psychology.
Runnells: Tate Michael Degraff, a Bachelor of Science in justice studies.

IOWA
Sheldon:
Jill L. Cook, a Bachelor of Science in nursing.

KENTUCKY
London:
Mark Anthony Acampa, a Bachelor of General Studies (business).
Louisville: Jermaine Daniel Fowler, a Bachelor of Business Administration in marketing.

LOUISIANA
Edgard:
Taryn Javonne Young, a Bachelor of Arts in psychology.
Mandeville: Robert Oates, an Associate of General Studies.

MARYLAND
Bel Air:
Richard Wayne Smith, a Master of Liberal Studies (instructional sciences).
Huntingtown: Robert Edward Neuman, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).
Laurel: Matthew Patrick Braddock, a Master of Science in instructional technology.

MASSACHUSETTS
Berkley:
Carla Ann White, a Bachelor of Science in nursing.
Holliston: Andrew T. Kennedy, a Bachelor of General Studies (information networking and telecommunications).
Lawrence: Christopher Anthony Maniachi, a Master of Science in special education.
Springfield: Joseph Mueller, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (Web development).
Stoughton: James William Kelly, a Master of Science (JROTC instructor preparation).

MICHIGAN
Fremont:
Stephanie Diane Hills, a Master of Science (English for speakers of other languages).
Orchard Lake: Lisa Kaye Croff, a Master of Liberal Studies (social networking management).
Shepherd: Damien Lada, a Master of Liberal Studies (human resource management).

MINNESOTA
Mankato:
Damaris Antonia Ford, a Bachelor of Science in elementary education.
Oslo: Vannessa Jean Green, a Bachelor of General Studies (health promotion).
Pine City: Patrick William Genereau, a Master of Liberal Studies (criminal justice).
Rochester: Olumuyiwa Ayodele Akande, a Master of Liberal Studies (information assurance management).

MISSISSIPPI
Gulfport:
Erika Rae Ritschard, a Bachelor of Science in justice studies.
Saucier: Helen E. Daniel, a Bachelor of Science in organizational leadership.

MISSOURI
Belton:
Gene Thomas Weilert, a Bachelor of General Studies (geosciences).
Boonville: Annise Marie Kauffman, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Camden Point: James Matthew Brosnan, a Bachelor of Business Administration in management information systems.
Cassville: Dakota Michael Rose, a Bachelor of Arts in political science.
Farmington: Jenna N. Provost, a Master of Science in instructional technology.
Grandview: Jeri L. Persley, a Bachelor of Science in business education (training and development).
Harrisonville: John David Biddle, a Master of Science (JROTC instructor preparation).
Kansas City: Joshua Mark Stattman, a Bachelor of Business Administration in international business and economics.
Lamar: Kay Janelle Dimond, a Bachelor of Science in nursing.
Lee's Summit: Karolyn A. Mather, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Ozark: David William Dowell, a Bachelor of General Studies.
Palmyra: John Leo Watkins, a Master of Science in instructional technology.
Springfield: Jerry Allen Yates, a Bachelor of General Studies (musical studies).

NEBRASKA
Broken Bow:
Robert K. Mayor, a Bachelor of Science in computer science (networking).
Chapman: Jeffrey Thomas Seim, a Master of Science in biology.
David City: Janessa Leann Kobza, a Bachelor of General Studies (health sciences).
Elwood: Kaitlyn Mary Bullis, a Bachelor of Science in nursing.
Harrisburg: Jessica Marie Stauffer, a Master of Science in special education.
Kearney: Gregory Lee Yochum, a Master of Fine Arts in art (inter-media).
Lexington: Rachel M. Linch, a Bachelor of Science in elementary education.
Lincoln: Bryna Lynnae Knox, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
McCook: Michael Todd Mendenhall, a Bachelor of Science in health and human performance (K-12 teaching and coaching) and a Bachelor of Science in secondary education.
Norfolk: Amy Jo Gade, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).
North Platte: Nicole Renae Hampton, a Bachelor of General Studies (general business).
Heather Lynn Jensen, a Bachelor of Science in nursing.
Omaha: Alfred Barnes, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).
Tyler A. Hinkle, a Bachelor of Arts in mathematics (teaching) and a Bachelor of Science in secondary education.
Anna Michelle Messerole, a Bachelor of Science in nursing.
Roseland: Cole Robert Mangers, a Bachelor of Science in agriculture (agronomy).
Scottsbluff: Tiffany Rae Schank, a Master of Liberal Studies (art).
Wauneta: Colby Ryan Skelton, a Bachelor of Business Administration in management.

NEVADA
Henderson:
Jacob Andrew Wagner, a Bachelor of General Studies (information networking and telecommunications).
Las Vegas: Laura Ann Benedict, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).
Sandra Celia Janati, a Bachelor of General Studies (literature).

NEW HAMPSHIRE
Canaan:
Kaitlyn Leigh Smarse, a Master of Science in instructional technology.

NEW JERSEY
Browns Mills:
Aimee J. Sims, a Bachelor of Business Administration in management (human resource management).

NEW YORK
Adams Center:
Leslie Barbour, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).
Brooklyn: Yehuda Gabay, a Master of Science in education administration.
Jackson Heights: Yasmeen Hamdy-ahmed Eldahan, a Master of Science (reading specialist).
Queens Village: Lourdie Noezile-Sergiles, a Bachelor of Arts in psychology.
Ronkonkoma: Gracie Virginia Cudney, a Bachelor of Science in nursing.

NORTH CAROLINA
Candler:
Howard Darell Frisbee, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Chapel Hill: John Matthew Traversaro, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (Web development).
Durham: Hannah Elizabeth Ramirez, a Master of Science in psychology (school).
Fayetteville: Daniel Edward Manley, a Master of Liberal Studies (public administration).
Keith Altarik Smith, a Bachelor of General Studies (human services).

OHIO
Beavercreek:
Eugene August Longo, a Master of Science (JROTC instructor preparation).
Jackson: Allyson Jean Aldridge, a Master of Liberal Studies (human resource management).
Lancaster: Molly Lillian Ditommaso, a Master of Science in special education.
Loveland: Matthew Bryan Smoot, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).
Tipp City: Stephanie Renee Place, a Bachelor of Arts in sociology.
West Chester: Amekia Thomas, a Bachelor of Business Administration in management.

OKLAHOMA
Broken Arrow:
Scott Thomas White, a Bachelor of Science in health and human performance (health promotion).
Mustang: Lyle Edward Jameson, a Master of Science in special education.
Nash: Jaime Lynn Elson, a Bachelor of Science in early childhood unified education.
Norman: Mary Louise Gann, a Master of Science in special education.
Seminole: Elizabeth Gilchrist Hallum, a Bachelor of Science in psychology.
Shawnee: Jennifer L. Enoch, a Bachelor of Science in nursing.

OREGON
Bend:
Megan Boyer, a Bachelor of General Studies (child development).
Klamath Falls: Karen Kay Molineaux, a Master of Science in instructional technology.
Oregon City: Sarah Renee Miller, a Bachelor of Science in nursing.
Portland: Bobbi Sue McCollum, a Bachelor of Science in nursing.
The Dalles: Caitlin Elizabeth Espinoza, a Bachelor of Science in early childhood unified education.

PENNSYLVANIA
Bensalem:
Christina Lea Seeley, a Bachelor of General Studies (child development).
Hermitage: Melissa Renee Medved-Davidson, a Bachelor of Science in elementary education.
Kennett Square: Brett Michael Boyd, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Mohnton: Padraig S. McCabe, a Bachelor of Science in nursing.
Newville: William J. Powers, a Bachelor of General Studies (criminal justice).
Philadelphia: Khunthia Sok Lyporlei, a Bachelor of General Studies (child development).
Pottstown: Deanna Lyn Vokes, a Master of Liberal Studies (e-learning professional).

SOUTH CAROLINA
Bennettsville:
David Burton Ayers, an Associate of General Studies (general business).
Charleston: Jessica Smeltzer, a Bachelor of Science in nursing.
Chester: Marnie Elizabeth Gray, a Bachelor of Arts in sociology.
Dorchester: Jamie Renee Mondo, an Associate of General Studies (education).
Lancaster: Alicia Jones Thompson, a Bachelor of Science in nursing.
Sumter: Tanitrice Yvette Edwards, a Bachelor of General Studies (human services).

SOUTH DAKOTA
Mission:
Veronica Ois, a Bachelor of Science in tourism and hospitality management.

TENNESSEE
Chattanooga:
Kristin Michele Preachers, a Master of Science in instructional technology.
Clarksville: Amanda Jo Hassman, a Bachelor of Science in psychology.
Ethridge: Ryan Alan Daily, a Bachelor of Science in justice studies.
Harrison: Jordan Ashley Rivera, a Bachelor of General Studies (general business).
Lebanon: Kristin Alisha Canada-Anthony, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).
Soddy Daisy: Koral Marie Harper, a Bachelor of Business Administration in management (human resource management).

TEXAS
Arlington:
Karen K. Smith-Banks, a Master of Liberal Studies (political science).
Austin: Jessica Rachel Woollard-Adair, a Master of Science (English for speakers of other languages).
Burleson: Chelsea D. Patton, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).
Caldwell: Rachael Victoria Hawkins, a Bachelor of General Studies.
Canyon: Micah Mckenzie Wells, a Bachelor of Science in elementary education.
Corpus Christi: Jaclyn Crystal Uphold, a Bachelor of Science in justice studies.
Dallas: Louri Anne Christie, a Bachelor of General Studies (criminal justice).
Christopher M. Smith, a Bachelor of General Studies (human services).
El Paso: Durell Page English, a Bachelor of Science in nursing.
Velton Locklear Jr., a Master of Liberal Studies (teaching and learning).
Fort Worth: Kaylee Silence Harris, a Bachelor of Science in psychology.
Grand Prairie: Sena Flavio Delou, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Hurst: Kathleen G. Evans, a Bachelor of General Studies (human services).
Katy: Brittni Nichole Tilson, a Bachelor of General Studies (education).
League City: Gaylynn S. Butts, a Bachelor of Science in nursing.
Lorena: Hunter Mcclain Nail, a Bachelor of Science in health and human performance (health promotion).
Mansfield: Daniel Lee Kinnel, a Master of Science (JROTC instructor preparation).
Shawn Marie Sanders, a Bachelor of General Studies (business).
Midland: Clayton Ray Bledsoe, a Master of Science in nursing (education).
Round Rock: Agapitos E. Kokkinos, a Bachelor of General Studies (general business).
Spring: Imani Lyn Nash, a Master of Liberal Studies (human resource management).
Alana Rosales, a Bachelor of Science in nursing.

UTAH
Ogden:
Kyler Jeffree Rynearson, an Associate of General Studies (general business) and a Bachelor of Science in elementary education.
Pleasant Grove: Natalie A. Shelley, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).
Provo: Leslie Gae Robinson, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).

VERMONT
Burlington:
Joshua Paul O'Floinn, a Bachelor of Science in nursing.

VIRGINIA
Chesapeake:
Crystal M. O'Neill, a Bachelor of Science in nursing.
Chester: Lasondra Renee Reid, a Bachelor of General Studies (chemistry).
Falls Church: Jennifer Eileen McGee, a Bachelor of Science in nursing.
Spring Hill: Sandy Jane Deskins, a Bachelor of General Studies (literature).
Warrenton: Stephen Dirrell Davis, a Bachelor of General Studies (general business).

WASHINGTON
Poulsbo:
Jason M. Ashley, a Bachelor of General Studies.
Pullman: Tolulope Victoria Adesope, a Master of Science in instructional technology.
Tacoma: Phyllis A. Wyatt, a Bachelor of Science in early childhood unified education.

WISCONSIN
Chippewa Falls:
Tamara J. Davis, a Bachelor of Science in nursing.
Milwaukee: Tracey Rachelle Buehrig, a Bachelor of General Studies (education).
Thiensville: Yury Shafirin, a Master of Liberal Studies (computer networking).

WYOMING
Powell:
Kathryn Jo Sears, a Master of Science in special education.


 

GRADUATES FROM OTHER COUNTRIES

BAHRAIN
Nuwaidirat:
Merza Ahmed Alzaki, a Master of Liberal Studies (computer networking).

CANADA
Dartmouth:
Trevor Wayne Hall, a Master of Science in special education.
Toronto: Mansoor Faridi, a Master of Liberal Studies (information assurance management).

CHINA
Beijing:
Yubo Cao, a Master of Business Administration (finance).
Haonan Han, a Master of Business Administration.
Hangzhou: Gong Zhang, a Bachelor of Arts in music.
Korla: Chen Chen, a Bachelor of General Studies (legal studies).
Lanzhou: Qingran Jia, a Bachelor of General Studies.
Ningbo City: Jiali Xu, a Master of Liberal Studies (political science).
Puyang: Ning Zhang, a Master of Science in communication (organizational).
Shaanxi: Yiming Wang, a Bachelor of General Studies.
Huixiu Zhang, a Bachelor of General Studies.
Shenyang: Boyuan Chen, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Haojia Li, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Luxin Liang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Ziyuan Meng, a Bachelor of Arts in political science.
Furong Song, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Kaiyi Sun, a Bachelor of Arts in political science.
Yizhou Tong, a Bachelor of Arts in political science.
Ge Wang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xiude Yu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yang Yu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Taiyuan: Juan Gao, a Master of Liberal Studies (global professional English).
Wenzhou: Jiaqiang Lin, a Master of Liberal Studies (management information systems).
Wuxi: Ang Gao, a Bachelor of General Studies (legal studies).
Xi'an: Kai Kang, a Bachelor of Business Administration in accounting.
Leya Li, a Bachelor of General Studies.
Chenyang Wang, a Master of Liberal Studies (global management).
Xining: Qi An, a Bachelor of General Studies (legal studies).
Xinzheng: Jinjie An, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Mengyuan Cai, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Zhuo Cai, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Hengyuan Cao, a Bachelor of Business Administration in management.
Zhuo Chang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Shijie Chen, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Zhuo Chen, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xiaohui Cong, a Master of Liberal Studies (international enterprise leadership).
Chunlei Dang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yuyao Dang, a Master of Business Administration (marketing).
Yuan Gao, a Bachelor of Business Administration in management.
Tian Guo, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Penglei He, a Bachelor of Business Administration in management.
Qubing He, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yue Hou, a Master of Liberal Studies (global professional English).
Xiaotao Hu, a Bachelor of Business Administration in management.
Jianxiu Huo, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Mingzhe Li, a Bachelor of Business Administration in management.
Sha Li, a Bachelor of Business Administration in management.
Yuan Li, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Longyang Liu, a Bachelor of Business Administration in management.
Shengtao Liu, a Bachelor of Business Administration in management.
Wenchao Liu, a Master of Liberal Studies (digital cinema production).
Xiaohan Lv, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Jie Ma, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xueke Meng, a Bachelor of Business Administration in management.
Xiaoyi Niu, a Bachelor of Arts in global business English.
Huizi Ouyang, a Bachelor of Business Administration in management.
Yue Qian, a Bachelor of Business Administration in management.
Huike Song, a Bachelor of Arts in global business English.
Biya Tian, a Master of Business Administration (finance).
Ye Tian, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yuan Tian, a Bachelor of Business Administration in management.
Jing Wang, a Bachelor of Business Administration in management.
Kai Wang, a Bachelor of Business Administration in management.
Qianwen Wang, a Bachelor of Arts in global business English.
Xinyue Wang, a Bachelor of Business Administration in management.
Yin Wang, a Bachelor of Business Administration in management.
Di Wu, a Bachelor of Business Administration in management.
Huangming Wu, a Master of Business Administration.
Linjun Wu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yanli Wu, a Master of Business Administration.
Yichun Xu, a Bachelor of Business Administration in management.
Bing Xue, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Shaodan Yang, a Bachelor of Business Administration in management.
Yang Yang, a Bachelor of Business Administration in management.
Danbing Zhang, a Bachelor of Business Administration in management.
Huapei Zhang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yifei Zhang, a Bachelor of Business Administration in management.
Ruidong Zhao, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xinying Zhou, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Hai Zhu, a Master of Liberal Studies (social networking management).
Rongji Zhu, a Bachelor of Arts in global business English.
Yanshi: Peng Dong, a Master of Liberal Studies (international enterprise leadership).
Yueqing: Lulu Ye, a Bachelor of Arts in music.

JORDAN
Amman:
Diala Mohammad Al-daghlise, a Master of Fine Arts in art (sculpture).

KENYA
Kitale:
Benson Kwemoi Kamary, a Master of Science in instructional technology.

NORWAY
Sandsli:
William Joseph Middleton, a Master of Liberal Studies (information networking and telecommunications).

SAUDI ARABIA
Alkharj:
Abdulrahman Ahmed Alrashdi, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Jeddah: Fathi Fahad Albarakati, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Abdulrahman Mousa Alzahrani, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Qassim: Mohammed Lafi Almutairi, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Riyadh: Abdulrahman Alandas, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).

SOUTH KOREA
Daegu:
Dustin Lee Waters, a Master of Science (English for speakers of other languages).

TURKEY
Istanbul:
Baturalp Hamit Gursoy, a Master of Liberal Studies (global professional English).

UNITED ARAB EMIRATES
Dubai:
Manju Jisto, a Master of Science in special education.

UNITED KINGDOM
Fordham:
Rhendy Fawn Amador, a Master of Business Administration.

 


Back to top

Original text