Fort Hays State University announces summer 2016 graduates

Sheridan Hall- side

08/30/16 kb
HAYS, Kan. -- A total of 470 students completed associate, bachelor's or graduate degrees at Fort Hays State University in the summer 2016 term.

Degrees are listed with majors and, in parentheses, areas of concentration. Where the major is included in the degree name, it is not listed separately. The graduates include 109 graduate degrees (master's and education specialists) and 361 undergraduate degrees.

FHSU does not release degree lists until transcripts have been verified as having met all requirements for graduation.

Graduates are arranged alphabetically by home county and city, state and city, and country and city.

ATCHISON
Atchison:
Jill Renae Zink, a Bachelor of General Studies (child development).

BARTON
Great Bend:
Katrina E. Napolitano-Aumille, a Master of Liberal Studies (music).
Joann Gaunt Suchy, a Master of Science in Education (transition to teaching).
Marina M. Uribe, a Bachelor of Science in communication sciences and disorders.
Cortnea Joanne Wilson, a Master of Science in Education (transition to teaching).
Hoisington: John Michael Redetzke, a Bachelor of Science in technology studies (industrial technology).
Megan Taylor Schlochtermeier, a Bachelor of Science in tourism and hospitality management.

BUTLER
Andover:
Carey Jane Elsbernd, a Master of Science in Education (library specialist).
Emma Leeann Moser, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).
Augusta: Renee Marie Powers, a Master of Science in Education (reading specialist).
El Dorado: Catterina Juanea Watters, a Bachelor of Arts in sociology.
Rosalia: Shelby Lynn Kreidler, a Bachelor of Business Administration in management (human resource management).
Rose Hill: Brittni Elaine Pierce, a Bachelor of General Studies (child development).

CHEROKEE
Columbus:
Laura Jo Boeckman, a Master of Science in Education (transition to teaching).

CHEYENNE
St. Francis:
Caitlin Nicole Northrup, a Bachelor of Science in justice studies.

CLARK
Ashland:
Brittany C. Gardiner, a Bachelor of General Studies (child development).

CLOUD
Concordia:
Erin Elizabeth Jordan, a Bachelor of Science in Nursing.

COWLEY
Arkansas City:
Jennifer Lynn Adams, a Bachelor of Science in justice studies.
Matthew A. Carden, a Bachelor of General Studies (communication).
Geydy Marbeli Cruz-Guerra, a Bachelor of General Studies (child development).
Winfield: Elissa Marie Dust, a Bachelor of Science in psychology.

DECATUR
Oberlin:
Jill Lee Seller, a Master of Science in speech-language pathology.

DICKINSON
Abilene:
Danielle Rae Howze, a Master of Science in instructional technology.
Sarah Nichole Wild, a Master of Science in speech-language pathology.

DOUGLAS
Eudora:
Scott William Russell, a Master of Science in education administration.
Bridgit G. Smith, a Bachelor of Science in psychology.
Lawrence: Brady Lane Adams, a Bachelor of Business Administration in management (human resource management).
Jamie Nicole Johnson, a Master of Science in Education (transition to teaching).
Kyle Jeshurun Numbers, a Master of Liberal Studies (organizational leadership).
Ariel John Rodriguez, a Bachelor of General Studies (education).

ELK
Grenola:
Amy Sue Jarboe, a Bachelor of General Studies (general business).

ELLIS
Ellis:
Breanna Ashley Kroeger, a Bachelor of Fine Arts in art (interior design).
Hays: Mackenzie Rose Albers, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Khaled Abdulkreem Alfayez, a Bachelor of Science in computer science.
Amber Lynn Anderson, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).
David C. Befort, a Bachelor of Science in geology.
Breanna Kay Bezona, a Bachelor of Science in health and human performance.
Faith Christine Burdine, a Bachelor of Science in psychology.
Mike Lee Burnett, a Bachelor of Science in health and human performance (fitness programming).
Kathleen M. Burrows, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Zurisadai Cabral, a Bachelor of General Studies (child development).
Cody R. Campbell, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).
Ashli A. Dryden, a Bachelor of General Studies (health promotion).
Meagan L. Englert, a Bachelor of Arts in English (literature).
Michelle Lea Geist, a Bachelor of Social Work.
Jayme Leigh Goetz, a Master of Science in Education (transition to teaching).
Becca Rae Herndon, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging and an Associate of Science in radiologic technology.
Noah Ryon Killip, a Bachelor of Science in health and human performance.
Michael Scott Kyllonen, a Bachelor of Science in geology.
Wesley Adam Martin, a Bachelor of Science in agriculture.
Ashley Renee Moore, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Russell James Mortinger, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Taylor Marie Patzner, a Bachelor of Social Work.
Alexis Marie Pfannenstiel, a Bachelor of Science in business education (corporate communication).
Cory Collin Post, a Bachelor of Science in health and human performance (health promotion).
Chandler Dalton Rule, a Bachelor of Arts in justice studies.
Ross M. Schumacher, a Bachelor of Science in geology.
Jeina Suzanne Stoumbaugh, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Thaddeus James Wheeles, a Bachelor of Science in justice studies.
Aubrey Lauren Woolf, a Bachelor of Science in early childhood unified.
Victoria: Shane M. Sommers, a Bachelor of Science in health and human performance (recreation).

ELLSWORTH
Ellsworth:
Nikki Renee Rohr, an Associate of General Studies (human services).

FINNEY
Garden City:
Erik Wayne Base, a Master of Science in education administration.
Renee Gracielle Coleman, a Master of Business Administration (finance).
Gina Louise Galpin, a Master of Science in education administration.
Elias Prieto, a Bachelor of Science in technology leadership.

FORD
Dodge City:
Corey Bjerken, a Bachelor of Science in psychology.
Elizabeth Anne Bolmer, a Master of Science in Education (transition to teaching).
Karina Decasas, a Bachelor of Arts in psychology.
Damian Kyler Salem, a Bachelor of Science in health and human performance (fitness programming).

GEARY
Junction City:
Nicholas Ryan Allbritton, a Bachelor of Arts in political science.
Heather Marie Boland, a Bachelor of General Studies (education).
Ashley Renee Evans, an Associate of General Studies (general business).

GRAY
Cimarron:
Avery D. Burns, a Bachelor of Science in health and human performance (sport and exercise therapy).
Ingalls: Rebekah Sage Bencomo, a Bachelor of Arts in English (literature).
Wyatt Allen Poer, a Bachelor of Science in justice studies.

HARVEY
Halstead:
Austin Garrett Glassco, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).
Hesston: Douglas K. Schroeder, a Master of Professional Studies (criminal justice).
Newton: Christopher Robert Ibach, a Master of Science in health and human performance.

HODGEMAN
Jetmore:
Parker Cole Pfannenstiel, a Bachelor of Business Administration in management.

JOHNSON
Gardner:
Kristen Annette Bell, a Master of Science in Education (transition to teaching).
Brooke Laree Dockins, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Lenexa: Kacie Jae Laha, a Master of Science in counseling (school).
Reed M. Tevault, an Associate of General Studies (general business).
Olathe: Alexis Ann-Marie Bucher, a Master of Science in Education (reading specialist).
Sarah D. Gentleman, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Tara Ann Mahoney, a Master of Science in education administration.
Amy Elaine Razor, a Master of Science in Education (English for speakers of other languages).
Overland Park: Rena Lynn Bell-Bila, a Master of Professional Studies (human resource management).
Sara E. Cunningham, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Prairie Village: Kacy Marie Schroeder, a Bachelor of Arts in psychology.
Shawnee: Brian Joseph Perry, a Bachelor of Science in justice studies.
Stilwell: Maureen Patricia Newton, a Bachelor of General Studies (health promotion).

KINGMAN
Norwich:
Brandi Lynn Schroeder, a Master of Science in Education (reading specialist).

LABETTE
Parsons:
Leroy Matthew Peak, a Master of Science in instructional technology.
Nichole Marie Reeves, a Bachelor of Business Administration in marketing.

LINCOLN
Lincoln:
Garry A. Lowry, a Master of Science in education administration.

MARION
Marion:
Adam Michael Molleker, a Bachelor of Science in physics.

MIAMI
Osawatomie:
Jennifer Renea Haefele, a Master of Science in special education (high incidence).
Paola: Colleen Renee Lopez, a Bachelor of Arts in sociology.

MITCHELL
Beloit:
Mark A. Cordel, a Bachelor of Science in justice studies.

MORRIS
Council Grove:
Michael Bryce Johnson, a Master of Business Administration (finance).

MORTON
Elkhart:
Cole James Parks, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).

NEMAHA
Bern:
Scott Michael Anson, a Bachelor of Science in justice studies.

NEOSHO
Chanute:
Chelsie Janae Ports, a Bachelor of General Studies (education).

NORTON
Norton:
Ashlie Ruthanna Stewart, a Bachelor of Science in psychology.

PAWNEE
Burdett:
Raylinn Grace Nuckolls, a Bachelor of Social Work.
Bradley Enstrom Parker, a Master of Science in Education.
Jeana Dawn Parker, a Master of Science in Education (transition to teaching).
Larned: Maris Guadalupe Delgadillo, a Bachelor of General Studies (health promotion).

PHILLIPS
Phillipsburg:
Brooke Krafft Lawyer, a Bachelor of Science in tourism and hospitality management.

POTTAWATOMIE
St. George:
Levi Shane Anderson, a Bachelor of Science in technology leadership.

PRATT
Pratt:
Breann Nichole Pope, a Bachelor of Social Work.

RENO
Buhler:
Michelle Renee Ernst, a Master of Liberal Studies (literary arts).
Hutchinson: Christopher Louis Albert, a Bachelor of Arts in history.
Veronica Alvarez, a Bachelor of General Studies (psychological).
Staci Marie Burlie, a Master of Science in counseling (school).
Ashley Marie Conkling, a Bachelor of General Studies (human services).
Jack Edward Conkling, a Master of Science in education administration.
Paul Abel Cuellar, a Bachelor of Science in health and human performance.
Timothy Scott Jordan, a Bachelor of Science in justice studies.
Casey Thomas Sedbrook, a Bachelor of Science in health and human performance (sport management).
Deborah Jane Stoughton, a Bachelor of Science in business education (teacher licensure) and a Bachelor of Science in secondary education.
Shauna N. Ward, a Bachelor of Business Administration in management (human resource management).
South Hutchinson: Michael Anthony Christman, a Bachelor of Science in general science.

RILEY
Manhattan:
Katie Marie Bruna, a Bachelor of General Studies (leadership).
Kent Robert Hildebrand, a Master of Liberal Studies (history).
Kali Jo McCulloch, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Olivia Sue Seirer, a Master of Business Administration (marketing).
Ogden: Cassandra Marie Pera, a Master of Science in special education (high incidence).
Riley: Jonathan James Granberry, a Master of Science in education administration.

ROOKS
Plainville:
Jillie Lynn Ganoung, a Bachelor of Science in health and human performance (exercise science).

RUSSELL
Lucas:
Braden Scott Schultz, a Bachelor of Science in health and human performance.
Russell: Melvin Beryl Williams, a Bachelor of Science in technology studies (industrial technology).

SALINE
Assaria:
Laurie Christine Rutherford, a Bachelor of General Studies (education).
Corey R. Donnelly, a Bachelor of Social Work.
Luke Adam Keller, a Bachelor of Science in secondary education.
Mindy L. Lewis, a Bachelor of General Studies (child development).
Brady James Munsch, a Bachelor of Science in technology studies (construction management).
Amanda Nicol Pahls, a Master of Science in counseling (community).
Gary Douglas Seibel, a Master of Science in education administration.

SCOTT
Scott City:
Ty M. McCulloch, a Bachelor of Science in justice studies.

SEDGWICK
Andale:
Megan Bridgette Stolz, a Master of Science in Education (reading specialist).
Bel Aire: Ryan Matthew Hopkins, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).
Clearwater: Dale Alan Lukert, a Master of Science in Education (English for speakers of other languages).
Jennifer Marie Mora, a Bachelor of General Studies (general business).
Derby: Jeanene Bryant Dillard, a Master of Liberal Studies (political leadership).
Brandon Micheal Walther, a Bachelor of Science in justice studies.
Maize: Cade Patrick Canaday, a Bachelor of Science in geology.
Mount Hope: Cori Ashley Krol, a Master of Science in Education (English for speakers of other languages).
Valley Center: Holly Ann Baalman, a Master of Science in Education (reading specialist).
Craig Robert Crossette, a Bachelor of Arts in political science.
Erin Grace Hendershot, a Bachelor of General Studies (child development).
Wichita: Marisa L. Bos-Amphonephong, a Master of Professional Studies.
Brooke Suzanne Bugner, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Rachel L. Diepenbrock, a Bachelor of Arts in psychology.
Darrin Michael Fisher, a Master of Science in health and human performance.
Todd Flory, a Master of Science in instructional technology.
Colby A. Hamel, a Bachelor of Science in health and human performance (sport management).
Matt Thomas Haner, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Lakisha Hannon, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Jill Nicole Herbert, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).
Joshua King, a Bachelor of Science in geology.
Stefani Michelle Mandrigues, a Bachelor of Science in psychology.
Vu M. Nguyen, a Master of Science in Nursing (nursing education).
Antwan Seymore, a Master of Science in Education (transition to teaching).

SEWARD
Liberal:
Angelica Maria Arroyo, a Bachelor of Business Administration in management.
Gricelda Estrada, a Master of Science in Education (reading specialist).

SHAWNEE
Tecumseh:
Mariah Christine Anstaett, a Bachelor of General Studies (general business).
Alexander Bates King, a Bachelor of Science in health and human performance (sport management).
Topeka: Nichole M. Beilman, a Bachelor of Arts in psychology.
Nicole Marie Elwood, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (media studies).
Brenda Lynn Francis, a Master of Professional Studies.
Kevin Allan Hopp, a Master of Science in education administration.
Kelly Lane Kelley, a Master of Science in Education (library specialist).
Roetta Grace Kremer, a Bachelor of General Studies (general business).
Joseph Sawyer Mapes, a Bachelor of Science in health and human performance (sport management).
Ellen M. Meyer, a Bachelor of Business Administration in management.
Miranda Faye Wilson, a Bachelor of Science in psychology.

SHERIDAN
Hoxie:
Roman Charles King, a Bachelor of Arts in history.

SHERMAN
Goodland:
Kirsten M. Dutton-Lamb, a Bachelor of Science in geosciences (geology).

SMITH
Lebanon:
Haleigh Rene Holt, a Bachelor of General Studies (child development).
Smith Center: Nathan D. Cox, a Bachelor of Science in justice studies.

STAFFORD
Hudson:
Bryan David Figger, a Bachelor of Science in physics.
St. John: Kevin Tamaki Norton, a Bachelor of Science in health and human performance (fitness programming).
Betsy Michelle Williamson, a Bachelor of Science in justice studies.

STEVENS
Moscow:
Lauren Harvey, a Master of Science in Education (transition to teaching).

SUMNER
Wellington:
Cara Dianne Scott, a Bachelor of Science in justice studies.

THOMAS
Colby:
Katera Lynn Harter, a Bachelor of Science in agricultural business.
Gem: Rilee Joe Spresser, a Bachelor of Business Administration in management.

WABAUNSEE
Alma:
Jacqueline Michele Henderson, a Bachelor of General Studies (human services).
Alta Vista: Michelle J. Waymire, a Bachelor of Arts in English (writing).

WOODSON
Toronto:
Amanda Kay Young, a Bachelor of Science in psychology.

WYANDOTTE
Bonner Springs:
Lisa Michelle Sirridge, a Bachelor of General Studies (child development).
Kansas City: Citlalli Cinthia Corona, a Bachelor of Science in tourism and hospitality management and a Bachelor of Arts in foreign language (Spanish).
Katelyn Nicole Kennedy, a Master of Science in instructional technology.
Camron Jermain Smith, a Master of Science in Education (transition to teaching).


GRADUATE SERVING IN THE ARMED FORCES
Alice Owens, a Bachelor of General Studies (justice studies).


NATIONAL
ARKANSAS
Bentonville:
Chance Adam Bulmer, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Farmington: Virgil Lloyd Hayden, a Master of Liberal Studies (public administration).

CALIFORNIA
Altadena:
Anne-Marie Louissaint, a Master of Professional Studies (public health).
Cameron Park: Shaun Stewart Pritchard, a Master of Liberal Studies (public administration).
Chula Vista: David Garth Jensen, a Master of Liberal Studies (literary arts).
Concord: Renee Verley, a Master of Science in instructional technology.
Escondido: Michael Adam Sovacool, a Master of Professional Studies (human resource management).
Fremont: Jason Visintainer, a Master of Science in health and human performance.
Lompoc: Vanessa Marie Palla, a Bachelor of General Studies (biological).
North Hollywood: Janika Phipps, a Bachelor of General Studies (general business).
Riverside: Monica Renee Valdez, a Bachelor of Arts in psychology.
San Diego: Kristi Akiko Ponce, a Master of Liberal Studies (public administration).
San Francisco: Lap Kong Poon, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Signal Hill: Norithia Motschwiller, a Bachelor of General Studies (gerontology).

COLORADO
Aurora:
Carlos Ernesto Linares, a Bachelor of Science in computer science (mathematics).
Brush: Kristina Amy Davis, a Bachelor of Science in justice studies.
Burlington: Emily Chiel Hendricks, a Bachelor of Fine Arts in art (graphic design).
Cole Michael Ridnour, a Bachelor of Science in agricultural business.
Calhan: Ann K. Fallin, a Bachelor of Science in justice studies.
Cheyenne Wells: Colton Chase Osborn, an Associate of General Studies (criminal justice).
Colorado Springs: Arrielle Nieves, a Bachelor of Science in general science (biology).
Commerce City: John Richard Killian, a Master of Business Administration (finance).
Denver: Barbara Jean D'innocenzo, a Master of Science in instructional technology.
Patricia Kay Seeber, a Bachelor of General Studies (human services).
Elizabeth: Ethan Kane McKinney, a Bachelor of Science in technology studies (construction management).
Evans: Morgen L. Pitts, a Bachelor of Business Administration in management.
Grand Junction: Kelly Renee Lynn, a Master of Science in counseling (school).
Highlands Ranch: Ryan Ellsworth Ross, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (media studies).
Lakewood: Nicole Carmen Kampmeier, a Bachelor of General Studies (general business).
Parker: Jeffrey Allen Unruh, a Bachelor of General Studies (geosciences).
Peyton: Minda Jean Smith, a Bachelor of Business Administration in marketing.
Pueblo: Kate Ann Fox, a Master of Fine Arts in art (intermedia).
Domenique M. Roush, a Master of Science in education administration.
Westminster: Abdulahad Pasha, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).

CONNECTICUT
Coventry:
Wendell Paul Soucy, an Associate of General Studies (general business).

DELAWARE
Rehoboth Beach:
Jennifer Lynn Guido, a Master of Science in education administration.
James Louis Overstreet, a Master of Science in health and human performance.

FLORIDA
Brandon:
Samantha R. Penate, a Master of Liberal Studies (global studies).
Misti Rowe Tyson, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Cutler Bay: Jeffrey Kent Forsythe, a Bachelor of Arts in sociology.
Port St. Lucie: Marilyn Ayala Lozada, a Bachelor of General Studies (general business).
Stuart: Rodney M. Vick, a Bachelor of General Studies (gerontology).
West Palm Beach: Michelle Andrenita Miller, a Bachelor of Science in psychology.

GEORGIA
Douglasville:
Lisa Ann Wilson, a Master of Professional Studies (criminal justice).
Hampton: Jill Marie Schroeder, a Master of Science in education administration.
Marietta: Todd Mitchell Elliott, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).
Ringgold: Dorothy Anne Burkhalter, a Master of Science in special education (high incidence).
Tucker: Tami M. Giusto, a Bachelor of Science in organizational leadership.

HAWAII
Waialua:
Jarrod Austin Feldt, an Associate of General Studies (general business).

ILLINOIS
Minooka:
William Lee Fox, a Bachelor of Business Administration in international business and economics.
Plainfield: Rhonda S. Konrath, a Bachelor of General Studies (psychological).

INDIANA
West Harrison:
Elizabeth Ann Jackson, a Master of Science in education administration.

IOWA
Burlington:
Kathy Marie Rehman, a Bachelor of General Studies (general business).
Pella: Marcus Devers, a Master of Science in health and human performance.
Shelby: Brett Abbotts, a Master of Science in education administration.

KENTUCKY
Raccoon:
John Wayne Pfannenstein, a Master of Science in Education (JROTC instructor preparation).

MARYLAND
Cascade:
Dean E. Allen, a Bachelor of General Studies.
Millersville: Kelsie Deryn Abrams, a Master of Science in geosciences (geology).
Monrovia: Kristen Michelle Reier, a Master of Science in instructional technology.

MASSACHUSETTS
Dartmouth:
Gerald Ernest Bedard, a Master of Science in Education (JROTC instructor preparation).
Sheldon Michael Thibodeau, a Master of Science in instructional technology.
Hyannis: Erica Kristen Kelly, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.

MICHIGAN
Grand Rapids:
Steve King-gaetano Tibbe, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Jackson: Benjamin Bruce Hamilton, a Bachelor of General Studies (education).
Lapeer: Logan Douglas Treece, an Associate of General Studies (technological).

MISSISSIPPI
Gulfport:
Marla Ann Hogan, a Bachelor of General Studies (psychological).
Vicksburg: David Anthony Kelly, a Bachelor of General Studies.

MISSOURI
Florissant:
Simone O. Jester, a Bachelor of Science in psychology.
Independence: Michelle Annette Marble, a Master of Science in Education (English for speakers of other languages).
Kansas City: Mitchel Linn Bronson, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Tiffany Marie Johnson, a Bachelor of Science in justice studies.
Jessica Francis Klein, a Master of Liberal Studies (literary arts).
Kirksville: Stephanie Alaine Shipman, a Bachelor of Business Administration in management (human resource management).
Platte City: William Jason Acker, a Bachelor of General Studies (general business).
Raymore: Tara Louise Lawson, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.
Springfield: Daniel Joseph Edwards, a Master of Science in health and human performance.
St. Charles: Daniel Wesley Hantack, a Master of Science in education administration.
Ste. Genevieve: Michael G. Kohm, a Bachelor of Science in medical diagnostic imaging.

MONTANA
Billings:
Matthew White, a Master of Science in health and human performance.
Florence: Rochelle Ann Blomquist, a Master of Science in Education (reading specialist).

NEBRASKA
Belleview:
Clarence Brandon Goodloe, a Master of Professional Studies (human resource management).
Blair: Brittany Lynn Hauder, a Bachelor of Science in business education (corporate communication).
Fremont: Jeremy M. Denny, a Bachelor of General Studies (general business).
Hastings: Brittany Nicole Ballou, a Bachelor of Science in secondary education.
North Platte: Jordyn R. Pearson, a Bachelor of Science in general science (biology).
Omaha: Clay W. Barton, an Associate of General Studies (general business).
Kathryn Jones, a Master of Fine Arts in art (sculpture).
Garrett Alan Nathan, a Master of Science in speech-language pathology.

NEVADA
Reno:
Jana Borden, a Bachelor of Arts in sociology.

NEW HAMPSHIRE
Enfield:
Joseph Gardner-Woods, a Bachelor of General Studies (networking).

NEW JERSEY
Burlington:
Jamie Leila Bittenbender, a Bachelor of Business Administration in management (human resource management).
Franklin: Audrey L. Sibilia, a Bachelor of Science in justice studies.
Glassboro: Bridget C. Stansky, a Bachelor of Arts in sociology.

NEW MEXICO
Albuquerque:
Bethany Elysia Langley, a Master of Science in instructional technology.
Rio Rancho: Elise Marie Gibbs, a Master of Science in education administration.

NEW YORK
Albany:
Igi Indi Makolopiilani, a Bachelor of General Studies (general business).
Brooklyn: Kendra Jacqueline Brown, a Bachelor of General Studies (general business).
Flushing: Fereshta Siddiqi, a Bachelor of General Studies (child development).
Staten Island: Yesenia Zajonc, a Bachelor of Science in psychology.

NORTH CAROLINA
Fuquay Varina:
Charles Levonne West, a Master of Liberal Studies (public administration).
Sanford: Christina Marie Laughlin, a Bachelor of General Studies (child development).

OHIO
Akron:
Jennifer Crystal Ilg, a Bachelor of Business Administration in management (human resource management).
Belle Center: Ryan Lee Hyde, a Master of Science in education administration.
Grove City: Patricia Ann McBride, a Master of Liberal Studies (global professional English).
Piqua: Carrie Nichole Johnson, a Bachelor of Arts in psychology.
Zanesville: Alyssa Nicole Dennis, a Bachelor of Science in justice studies.

OREGON
Eagle Point:
Julie Kate Buchanan, a Bachelor of General Studies.
Sisters: Joshua Carl Nordell, a Master of Science in instructional technology.

PENNSYLVANIA
Glenville:
Katie Rae Warner, a Master of Science in instructional technology.
Philadelphia: Danessa Danes, a Bachelor of General Studies (education).
Villanova: Tiffany Washington, a Master of Professional Studies (public health).

SOUTH CAROLINA
Anderson:
David Alexander Scanlan, a Bachelor of General Studies (networking).
Fountain Inn: Christen Chloe Longwell, a Master of Liberal Studies (social networking management).

TEXAS
El Paso:
Rebecca Irene Guevara, a Bachelor of Science in psychology.

VIRGINIA
Blacksburg:
Imogen Lambert Giles, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (Web development).
Chesapeake: Joanne Cathy Roy, a Bachelor of General Studies (business).
Danville: Mark A. Vance, a Bachelor of General Studies.
Hopewell: William Randall Jones, a Master of Science in health and human performance.
Stafford: Shady R. Aumiller, a Bachelor of General Studies (human services).
Beverly Kim Williamson, a Bachelor of General Studies (general business).

WASHINGTON
Marysville:
Lia Deanna Blanchard, a Master of Arts in English.
Mountlake Terrace: Emily Marie Caddell, a Bachelor of Science in business education (training and development).
Seattle: Breann Michele Harper, a Bachelor of Arts in sociology.

WEST VIRGINIA
Charles Town:
Sarah Denise Grymberg, a Bachelor of Science in communication sciences and disorders.


INTERNATIONAL
CHINA
Beijing:
Handa Xie, a Bachelor of Business Administration in management.
Liaoning: Jianfeng Huang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Luoyang: Zhaoyu Li, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Shenyang: Guiyu Ai, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Qining Bai, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xiaofei Bu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
He Cai, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Jieyi Chen, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Kunhong Dong, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Nan Dong, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Sichen Dong, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xianyi Dong, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Shengyu Gao, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Sulun Gao, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yuan Gao, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Dan Guo, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Haodong Guo, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Haoran Guo, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yang Han, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Pengzhou He, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Jiacheng Hu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Ning Jia, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Junyao Jiang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Anni Jiao, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Jianbo Jin, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Mingpeng Leng, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Anning Li, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Tailong Li, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xin Li, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xinxu Li, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xinyi Li, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yuchen Li, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yueying Li, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yuyang Li, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xindong Liang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Lin Lin, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Chongtian Liu, a Bachelor of Arts in political science.
Jiangying Liu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Meiyiyang Liu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Qiushi Liu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Shiyu Liu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Shuang Liu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Tian Liu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Jiayue Ma, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Ruoxin Ma, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Chenxin Mao, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yuhan Meng, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Keren Pang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Wenqi Peng, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Fang Qiao, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Liuyang Sun, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Wenze Sun, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Jiayu Tang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yiyang Tang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Shangda Tong, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Guanyu Wang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Qi Wang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yilin Wang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Zheng Wu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Fang Xu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Wanying Xu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Lin Yang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Tongyu Yang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Qing Yin, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Tianqi Yin, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yiming Yin, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Zhengfan Yu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Zheng Yue, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Ji Zeng, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xinxin Zhang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yani Zhang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Cong Zhao, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Hanqing Zhao, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Simeng Zhao, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yemin Zhao, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yanfeng Zheng, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Tao Zhou, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yangyang Zhou, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Wenling: Zhan Zhang, a Bachelor of General Studies (music).
Xinzheng: Yijia Bai, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yang Chen, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yuhao Chen, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yuanming Dai, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Haoyong Dong, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Liuyang Fu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xiao Fu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Liyang Gao, a Bachelor of Arts in global business English.
Xiangyang Gao, a Bachelor of Arts in global business English.
Yang Gao, a Bachelor of Business Administration in management.
Yanmei Geng, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Junwei Guo, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yunyun Guo, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xiaokang Han, a Bachelor of Business Administration in management.
Junxia Ji, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Bing Li, a Master of Business Administration (finance).
Guozheng Li, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Mengge Li, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Pengfei Li, a Bachelor of Business Administration in management.
Xueying Li, a Bachelor of Business Administration in management.
Yan Li, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yan Li, a Master of Business Administration (finance).
Zhujun Li, a Bachelor of Business Administration in management.
Zihao Li, a Bachelor of Business Administration in management.
Ziwei Li, a Bachelor of Business Administration in management.
Canyu Liu, a Bachelor of Business Administration in management.
Jie Liu, a Bachelor of Business Administration in management.
Liangyu Liu, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications.
Liwen Liu, a Bachelor of Business Administration in management.
Ying Liu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yu Liu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Cong Lu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Shen Ma, a Bachelor of Arts in global business English.
Tengfei Ma, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yingying Mei, a Bachelor of Business Administration in management.
Yuheng Ren, a Master of Business Administration.
Xingyu Sha, a Bachelor of Business Administration in management.
Pei Shen, a Bachelor of Arts in global business English.
Zhihao Tang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Ye Tian, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Huilong Wang, a Bachelor of Business Administration in management.
Jiayuan Wang, a Bachelor of Business Administration in management.
Qianhui Wang, a Bachelor of Business Administration in management.
Wenwen Wang, a Bachelor of Business Administration in management.
Xinghuo Wang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xuechen Wang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xuelin Wang, a Bachelor of Business Administration in management.
Yicheng Wang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yu Wang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Zhen Wang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Junling Wei, a Bachelor of Business Administration in management.
Lishi Wei, a Bachelor of Business Administration in management.
Yulei Wu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Runhan Xia, a Bachelor of Business Administration in management.
Tianci Xie, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xiaoqiang Xu, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Yuan Xue, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Runtao Yang, a Bachelor of Business Administration in management.
Yi Yang, a Bachelor of Arts in global business English.
Yuyang Ye, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Di Zhang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Huacan Zhang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Wan Zhang, a Bachelor of Science in organizational leadership.
Xiaoman Zhang, a Bachelor of Arts in global business English.
Yu Zhang, a Bachelor of Business Administration in management.
Zengguang Zhao, a Bachelor of Science in organizational leadership.

GAZA STRIP
Gaza:
Ahmed H. Aliwaisi, a Bachelor of Science in biology (cellular and molecular biology) and chemistry.

NEPAL
Ramechhap:
Tej Man Tamang, a Master of Science in biology.

SAUDI ARABIA
Riyadh:
Mohammed Sulaiman Althikri, a Bachelor of Science in information networking and telecommunications (computer networking).

Back to top